Bratov Coenovcov asi všetci poznáte (vy, čo ste tu noví, rýchlo googlite a mlčte, odpustíme vám to), preto vám projekt Hail Caesar! určite nie je cudzí. Sami sme o ňom párkrát písali, sami sme párkrát boli nadšení hereckým obsadením a všetci sme po dnešku aj oveľa skeptickejší. Do kín táto úžasne vyzerajúca komédia totiž zavíta až 5. februára 2016! Ak si to však porovnáme s veľkými blockbustermi, ktoré odhaľujú trailery viac ako rok pred premériou (SW, BvS), 5 mesiacov "prázdna", ktoré delia prvý trailer od premiéry, nejako vydržíme. Úvodné zábery sú plné vtipných momentov, úžasného hereckého zoskupenia, vhodnej hudby a akýmsi Big Lebowski feelingom, teda aspoň tak som to vnímal ja. 

 

Hail Caesar: Komédia bratov Coenovcov stavia v úžasnom traileri Clooneyho a Channinga Tatuma proti Hollywoodu


Coenovcov mám rád, a aj keď som od nich stále nevidel mnoho filmov, ich najnovšia komédia Hail Caesar! mi neujde, ani keby som kvôli nej mal cestovať do zahraničia. Vizuál sľubuje ďalšiu sympatickú návštevu do ich sveta, herci vedení práve nimi boli zárukou kvality už dávno pred videom nižšie, no a že to dopadne kvalitne aj čo sa týka deja a dialógov, to nám zabezpečuje fakt, že okrem réžie napísali talentovaní bratia aj scenár. Na záver videa potom vidíme, prečo Jonah Hill tak masívne pribral, keď už vyzeral celkom k svetu. Bolo to práve kvôli tejto snímke, no a ak ste niekedy boli celý život tučný a konečne ste schudli, asi by ste sa znova na veľrybu boli ochotní podobať len v prípade, že by to za to skutočne stálo. A zatiaľ to vyzerá tak, že toto bude stáť minimálne za našich pár €! 

 


Dej zachytáva príbeh Eddieho Mannixa, ktorý pracoval pre hollywoodske štúdiá v 50. rokoch a zobrazuje jeden deň v jeho živote, počas ktorého sa musí vysporiadať s nekoľkými problémami. Eddie rieši pre štúdiá všetky ich problémy, počnúc alkoholickými excesmi hercov, problémami s natáčaním, a teda celkovou produkciou a tak ďalej. Ešte ale asi nezažil, aby mu uniesli herca priamo z natáčania, čo sa mu stane na pľace historickej snímky Hail Caesar!. Uniesla ho skupina, ktorá sa nazýva The Future. 

 

Ako som už spomínal, o scenár a réžiu (a taktiež produkciu) sa postarali Joel a Ethan Coenovci (No Country for Old Men, Big Lebowski, Fargo a tak ďalej a tak ďalej), za kamerou stál legendárny Roger Deakins (No Country for Old Men, Shawshank, Skyfall...), no a zahrajú si okrem iných Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Scarlett Johansson, Frances McDormand, Tilda Swinton a Channing Tatum. Stále nie ste fascinovaní?

Ohodnoť článok
0
Zdroj: collider.com