Bez akýchkoľvek rečí naokolo začnem tvrdením, že Mr. Robot je jednoznačne seriálom roka. Kolega mu dal v recenzii hodnotenie 9/10 a ja by som sa nebál ísť vyššie. Je možné, že má seriál zastihol iba vo „fakt zvláštnom okamihu môjho života" ale jeho plná paľba ostrými nábojmi do strnulej a konzervatívnej seriálovej tvorby prišla ako čerstvý závan v období, kedy sme to asi najmenej čakali a vo forme, ktorú sme nepredpokladali. Preto niet divu, že počas New York Comic-Con 2015 bol panel s hlavnými hercami a samotným tvorcom jedným z najžiadanejších a najočakávanejších. Ako prebiehalo natáčanie, ako bude vyzerať druhá séria, aké momenty hercom najviac utkveli v pamäti? Na to všetko dostaneme odpovede ale ešte predtým pozor! Vopred upozorňujem, že kto nevidel prvú sériu, rozhodne by mal prestať čítať, keďže sa v nasledujúcich riadkoch nevyvaruje nik obrovským spoilerom!!!

 

Sam Esmail - Tvorca seriálu

Rami Malek - Elliot Alderson

Carly Chaikin - Darlene

Portia Doubleday - Angela Moss

Martin Wallström - Tyrell Wellick

Christian Slater - Mr. Robot

 

Osadenstvo z Mr. Robot sa otvorilo fanúšikom na tohtoročnom Newyorskom Comic-Cone

 

Esmail si myslel, že Chaikinová a Doubledayová vykecali obrovský zvrat na instagrame.

Predtým, ako skončila séria, nastala v jednom okamihu chyba v komunikácii, keď Esmail dostal podozrenie, že Chaikinová a Doubledayová odhalili, že Darlene je Eliotova sestra prostredníctvom sociálnych sietí. Chaikinová spomínala: „S Portiou sme boli v našej izbe, natáčali videá a hovorili o tom, ako k nám chodia ľudia a hovoria nám, aby sme im zahrali to a to. Preto som sa zo srandy rozhodla, že napodobním klasickú telenovelu a skríkla som - ,Fernando, ty sa s ňou vyspal, veď je to moja sestra. Moja sestra!' - jediné čo Sam [Esmail] zachytil bolo moja sestra." Doubledayová dodala: „Po 20 sekundách si ma Sam zavolal a predniesol svojím chladnokrvným hlasom - ,Okamžite to vymaž' - v tom som sa nezmohla na nič iné ako - ,OK'."

 

Esmail chcel, aby obecenstvo zistilo, čo je Slaterova postava zač, už pred veľkým odhalením.

Vysvetlil: „V momente, kedy si Eliot začína všetko uvedomovať, som nechcel pôsobiť nejakým šokovým dojmom. Nechcel som, aby to divákov iba z ničoho nič zasiahlo. Chcel som skôr, aby tento fakt už tušili a aby ich skôr zasiahlo Eliotove emočné prebúdzanie."

 

Slater vedel o svojom osude už od začiatku.

Spomínal: „Mal som veľmi čudné zdanie už od začiatku a pamätám si, že som sa pýtal svojho agenta" - ,Myslíš že je reálne,aby moja postava neexistovala?' - „na čo mi agent odpovedal" - ,Prestaň s tým, je to šialené, toto je televízia, takéto veci sa tu nestávajú'. - „Keď som si teda konečne sadol za stôl so Samom, spýtal som sa ho na to a on odpovedal" - ,Ozaj to chceš vedieť?' - „vravím mu" - ,Samozrejme, hovor!' - „Na to mi všetko vyrozprával a mňa to ohromne potešilo, pretože to bol skutočne nezvyčajný nápad."

 

Slater sa objaví aj v druhej sérii. 

Počas interview Slater trval na tom, že nevie, aká bude jeho budúcnosť v seriáli. Do toho však vstúpil Esmail, keď ho prerušil a uistil publikum, že sa naozaj vráti.

 

Chaikinová taktiež od začiatku vedela, že je Elliotova sestra. Bolo pre ňu skľučujúce, keď diváci na začiatku show nerozumeli jej postave.

Začala: „Pred veľkým odhalením si každý hovoril." - ,Kto, do pekla, je to dievča? Prečo je tak strašne otravná? Čo vôbec robí?' - „Bola som z toho naozaj smutná [smiech], vyzeralo to, že ma každý nenávidí." Pokračovala: „Potom, čo sa to konečne objasnilo, všetci začali hovoriť." - ,Už tomu konečne rozumiem, teraz to dáva zmysel'- „Celý čas som vedela, že som bola so svojím bratom a nasvedčovali tomu aj detaily ako napríklad v druhej epizóde. Pamätám si, ako sme točili scénu v metre a on sa opýtal odkiaľ viem, kde býva. Hned na to mi Sam hovorí." - ,Pozri sa naňho štýlom, ako keby to bola samozrejmosť' - „Keď sa na to spätne pozerám, páčilo sa mi, ako mojej postave ľudia nerozumeli a po konečnom rozuzlení s ňou súcitili."

 

Esmail bol šokovaný, že ľudia na rodinný vzťah Darlene a Elliota neprišli skôr.

Spomínal: „Keď sme natáčali tú scénu v ôsmej epizóde, každý zostal trocha zaskočený. Bol som vskutku šokovaný, myslel som si, že si ľudia dajú dva a dva dohromady."

 

Osadenstvo z Mr. Robot sa otvorilo fanúšikom na tohtoročnom Newyorskom Comic-Cone

 

Doubledayová sa rozhovorila o transformácii svojej postavy (Angely). 

Boli momenty, v ktorých som mala pocit, že točím úplne odlišný film. Bola sranda hrať postavu, ktorá sa postupom času kazila. Na začiatku to bolo naivné, nevinné dievčatko a ku koncu je to postava, ktorá si vyžaduje topánky od Prady. Netipovala by som to na ňu. Sam mi na začiatku síce všetko prezradil a vedela som do čoho idem, ale nevedela som si to vizuálne predstaviť. Každopádne, je to vcelku zábavný proces, stále mám pocit, že sa postava vyvíja a toto určite nebude jej koniec."

 

Sám Wallström si nevie predstaviť, čo sa odohráva v Tyrellovej mysli.

Keď jeho postavu vidíme na začiatku, vidíme chlapa, ktorý ovláda všetko počnúc sebou, končiac svojim okolím. Keď však vidíme ako všetko stráca a ponára sa do všemožných hlbín svojej mysle. Je ťažké povedať, kde sa nachádza práve teraz [smiech], ale myslím, že má, alebo bude mať plán. Každopádne, ako som spomenul, je ozaj ťažké povedať, kde sa mentálne nachádza."

 

Nie sme jediní, kto nemá žiadne informácie o druhej sérii. Esmail to zatajuje aj pred vlastným štábom. 

Podľa všetkého sa ho herci cestou na NYCC pýtali na podrobnosti ohľadne pokračovania. Esmail sa zasmial a vysvetlil: „Keď im poviem, že o tom nechcem hovoriť, vysvetlia si to ako ponuku na opýtanie sa ďalších troch otázok."

 

Mr. Robot nie je seriál o hackovaní, je to seriál o ľudoch.

Malek začal: „Bol som príjemne prekvapený, keďže toto mohla byť show čisto iba o hackovaní, ale nie je. Je to o ľudských bytostiach a ich problémoch. Napríklad scéna na Times Square. Elliotov najväčší problém je ten, že je v živote osamelý a jednoducho sa chce spojiť s ostatnými. Čo je pre túto príležitosť lepšie miesto ako Times Square?” Malek taktiež dodal: „Moja najobľúbenejšia vec pri hraní Elliota je to, ako veľmi je osamelý a ako sa snaží nájsť cestu von, nejaký druh domova, ktorý tam niekde existuje, akurát ešte nevie kde."

 

Podľa všetkého je Malek veľký klamár a vtipkár.

Chaikin nadhodila: „Neverím ničomu, čo hovorí." A má na to celkom dobrý dôvod. Nielenže ju presvedčil, že sa Comic-Conu nezúčastní, jeho vtípky zachádzajú niekedy ďalej. Raz dokonca presvedčil celé herecké osadenstvo, že spôsobili niečo šialené. „Pri točení niektorej zo záverečných epizód série sme sedeli v maskérni, keď z ničoho nič do miestnosti vtrhol Malek a začal prítomným ukazovať fotku zástupu ľudí." - ,Hej ľudia, pozrite! Celý tento zástup čaká pred bankomatom.' - „Neverili sme vlastným očiam, boli sme vystrašení, no on nakoniec povedal." - ,Robil som si srandu vážení, ten rad ľudí je pred kinom, alebo pred divadlom, nie som si istý'. - Po rozpovedaní tohoto príbehu sa do veci vložil aj samotný Malek, ktorý na svoju obranu povedal: „Ja viem, som neskutočná otrava."

 

Avšak treba priznať, že niekedy vie byť naozaj láskavý. 

V deň, kedy sa filmovala scéna, kde sa konečne odhalil rodinný vzťah (scena kde ju Elliot pobozkal) Darlene a Elliota, Malek chcel, aby Chaikinová bola v čo najväčšej pohode. Ako to dosiahol? Naplnil jej celý obývací príves sladkosťami. Malek začal: „Bola to ťažká scéna a chcel som, aby bola v pohode ešte pred tým, ako sme začali točiť, preto som sa jej spýtal." - ,Čo myslíš, aká bude Darlenina obľúbená sladkosť?' - Odpovedala mi: „Predsa gumoví medvedíci!" Malek pokračoval: „V tom mi napadlo, že na Coney Island je úžasný obchod so všemožnými cukrovinkami, tak som tam vošiel a kúpil snáď všetkých medvedíkov, akých som mohol. Veľkých, malých, to bolo jedno, naplnil som jej nimi celý príves. Bola to ozaj sranda, keďže sa to udialo doslova tesne pred tou veľkou scénou."

 

Osadenstvo z Mr. Robot sa otvorilo fanúšikom na tohtoročnom Newyorskom Comic-Cone

 

Doubledayova si myslí, že Angela a Elliot sú omnoho podobnejšie postavy, ako na prvý pohľad vyzerajú.

Stále ich vidím ako dvoch ľudí, ktorých spája puto z ich detských čias. Myslím, že Angela vie, akými prechádza [Elliot] hrôzostrašnými stavmi. Dokonca si myslím, že sú prepojení aj vďaka ťarche toho, ako veľmi sú osamelí. Obaja chcú zmeniť spoločnosť, avšak idú na to odlišnými cestami. Obaja sú rovnako skazení, akurát v inom ponímaní. Ona je tak trochu perfekcionistka, ktorá verí, že sa môže vyšplhať po kariérnom rebríčku a zmeniť spoločnosť, ktorej je súčasťou z vnútra. Elliot? Ten vedie vojnu sám so sebou v otázke, či je múdrejšie ju ochrániť alebo zničiť, aby sa stala lepšou. Sú to fakt podobné postavy." 

 

Prečo vlastne Mr. Robot zhodil Elliota zo zábradlia? 

Slaterov názor je: „Bola to jedna z vecí, ktorá ma znepokojovala. Hovoril som si, že to nemôže takto skončiť. Zavolal som Samovi a povedal mu o tom, na čo mi to celé ešte raz objasnil a vysvetlil kam sa to všetko bude uberať. V podstate ma uistil, že ja tam ani nie som. Elliot si to urobí sám. Prechádza si obrovským vnútorným zápasom. Ťaží ho pocit viny z niečoho, čo sa mu stalo, keď bol ešte malý chlapec a zároveň sa zamýšľa nad voľbou, ktorú učinil a ktorá ho dostala tam, kde je teraz. V podstate je tu možnosť, že sa sám tešil ako sa vysporiada so všetkým tým smútkom a hnevom, ktorý v ňom pulzoval. Koniec koncov, hovoril so mnou. Je to ozaj iba stratený človek, ktorý si v jednom momente radšej ublíži, aby sa mohol preniesť cez ten pocit bolesti, viny a hanby."

 

Počas natáčania, hlas v Malekovej hlave patrí produkčnej asistentke menom Sarah.

Keď sa jeden fanúšik opýtal ohľadne osoby rozprávača/vedenia seriálu, Malek vysvetlil: „Ako herec sa snažíte hrať podľa určitého podtextu, ktorému musíte rozumieť. Pre mňa osobne je to najjednoduchšie, keď mi to niekto hovorí priamo do ucha. V show je to môj hlas, zatiaľ čo počas natáčania je to hlas našej produkčnej asistentky Sarah. V každom prípade, vyzerá to tak, že mi budú musieť nájsť niekoho iného, keďže Sarah momentálne mieri do writers room, aby sa podieľala na scenári."  

 

Celá miestnosť, v ktorej sa konferencia konala bola plná fanúšikov, ktorí umierali túžbou vedieť, čo sa stane ďalej. To však nie je jediná vec, ktorá Esmaila zaujíma. 

Jedna z vecí, ktorú na príbehu ako takom zbožňujem je, že stále chceme vedieť, čo bude ďalej. Ak si schopný zaujať ľudí natoľko, že chcú vedieť čo sa stane nabudúce, splnil si svoju úlohu. Pre mňa osobne je v tomto seriáli najpodstatnejšie nabudiť ľudí nielen na to, čo sa stane, ale aj na to, aby chceli vedieť, čo sa stalo predtým a čo by sa mohlo stať, ak by si vybrali takú či onakú možnosť. Je to 360 stupňový rozhľad pri rozvíjaní príbehu. Niekedy mám dokonca pocit, že klasická mytológia nie je iba obyčajný pohľad z vtáčej perspektívy. Je to veľmi osobná vec. Tak osobná, ako bezprostredná budúcnosť tej či onej postavy." 

 

Herci odhalili, čo by sami chceli najviac vidieť v druhej sérii. 

Chaikinová začala ako prvá: „Keď Portia mala scénu, v ktorej mi povedala" - ,Aj tak ste si s Elliotom neboli nikdy blízki.' - To je niečo, o čom práve Sam hovoril. Určite je to to, čo má zaujíma. Ich predošlý vzťah nielen medzi sebou ale aj vzťah s ich otcom Mr. Robotom." Na to sa zapojil Slater: „Chcem vedieť, čo sa stalo Tyrellovi." Malek vtipne pokračoval: „ Rád by som niečo konečne zjedol a prezliekol si šaty. Taktiež by som chcel aspoň jeden alebo dve spomienkové scény so Shaylou." Keď sa opýtali Esmaila, či plánuje vytvoriť ďalšiu ľúbostnú zápletku, odvetil jednoducho a hmlisto: „Zaujímavá otázka." Ako posledný sa ozval Wallström, ktorý povedal: „Chcel by som, aby Tyrell pobozkal Elliota."

 

Predtým, ako sa celá diskusia uzavrela, nám tvorca ešte prihodil jeden konkrétny a veľmi stručný náčrt druhej série.

Toto je jediná vec, ktorú som opakoval aj chalanom a babám v aute...Bude to ozaj k*rva temné. A tým myslím skutočne temné!“ 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: collider.com
Foto: Mike Coppola/USA, Charles Sykes