Predošlé Star Wars filmy (prequelová trilógia) obsahovali veľké množstvo CGI efektov a nie práve všetci fanúšikovia sa s týmto faktom dokázali stotožniť. Lucasfilm a režisér Gareth Edwards sa tentokrát začali zameriavať oveľa viac na praktické efekty, ako napríklad reálne explózie či postavené modely (nie 3D tvorba v štúdiách). Neznamená to však, že ďalší diel filmovej série (spin-off) nám neprinesie obrovské množstvo efektov, ba naopak. Tvorcovia sa ale zamerali hlavne na reálnosť viacerých scén. Veď filmárčina je práve o tomto - čím viac zeleného plátna, tým slabší filmový duch.

 

Alan Tudyk, ktorý si v novom filme zahrá, pochvaľoval set filmu, kde často nebol ani náznak zeleného plátna. Z fotiek natáčania v Londýne (fotky nižšie) sme videli, že ide o nesmierne realisticky vyzerajúci set - všade horúce nánosy piesku, zničená vesmírna loď vo svojej životnej veľkosti a pár Stormtrooperov v okolí. A práve touto formou praktických efektov sa chcú tvorcovia čo najviac priblížiť k originálnej trilógií. Čo sa týka Alanovej postavy, tá ešte nie je známa, keďže snímka je len vo fáze produkcie. V podstate o filme vieme len veľmi málo, keďže štúdiá informácie skrývajú pod pokrievkou. Jediné čo vieme je, že film sa bude odohrávať tesne pred Epizódou IV a bude vyprávať príbeh skupiny povstalcov, ktorým sa podarilo dostať k plánom Hviezdy smrti.

 

Alan sa k používaniu efektov vyjadril nasledovne: „Ste ohromení z toho, na čo sa môžete pozerať, lebo to všetko je reálny svet. Ak sú tam príšery, tak tam naozaj sú. Ak vidíte vesmírne lode, oči vás neklamú. Nie sú to len zelené tyče, ktoré visia nad vašimi hlavami. Máte to všetko pred sebou a ak náhodou nie, odcestujte na miesto, kde sa to nachádza.“

 

 

Spin-offu Star Wars sa dočkáme až 16. decembra 2016

 

Star Wars: Rogue one - Praktické efekty alebo CGI?

Star Wars: Rogue one - Praktické efekty alebo CGI?

Star Wars: Rogue one - Praktické efekty alebo CGI?

Ohodnoť článok
0
Zdroj: movieweb.com, screenrant.com
Foto: static1.squarespace.com, s2.dmcdn.net