Spomínate si ešte na skvelý trailer, ktorým sa pred pár mesiacmi predstavil výborne obsadený thriller s názvom Spotlight? Ak vás tento článok nejakým nedopatrením obišiel, rozhodne to napravte čo najrýchlejšie, pretože sa nám tento skutočne zaujímavý počin pripomína opäť. Tentokrát však formou polminútového TV spotu, ktorý, žiaľ, neukazuje takmer žiadne nové zábery. Nič to však nemení na tom, že môžeme očakávať úžasný filmový zážitok.

 

Snímka nám vyrozpráva skutočný príbeh o investigatívnych reportéroch časopisu Spotlight. Tí sa rozhodnú odhaliť všetky tajomstvá bostonskej cirkvi v otázke zneužívania detí posledných rokov/desaťročí. Okrem cirkvi sa ale ukáže prstom aj na vládu a začína tak hra mačky s myšou. Rozhodne to nebude bezpečné, rozhodne to nebude ľahké a už vôbec nie prvoplánové.

 

O scenár spolu s réžiou sa postaral Thomas McCarthy (The Station Agent, The Visitor) a herecké obsadenie tvoria mená ako Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d’Arcy James či Billy Crudup. Spotlight bude mať síce premiéru vo vybraných mestách už 6. novembra 2015, kedy však snímku uvidíme u nás, ešte nevieme. Ako sa vám zatiaľ pozdáva?

 

 

Ambiciózny a hviezdne obsadený thriller Spotlight si opäť raz pýta vašu pozornosť

Ohodnoť článok
1
Zdroj: comingsoon.net
Foto: awardscircuit.com, cdn.collider.com