Každým rokom sa Marvel stáva ambicióznejším a obsadzuje stále do svojich filmov stále väčšie mená. Po katapultovaní Downeyho kariéry do nevýdaných výšin obsadzoval filmový gigant svoje hlavné úlohy menej významnými hercami ako Chris Hemsworth či Chris Evans, no v posledných rokoch sa v hľadáčiku Marvelu objavujú stále väčšie mená. Herci ako Robert Redford, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, James Spader, Michael Douglas či Anthony Hopkins už sa objavili alebo pravidelne objavujú vo filmoch MCU, hoci by vám pred 10 rokmi len málokto veril, že je to naozaj možné. 

Doctor Strange dostane tvár ďalšieho výnimočného herca - Benedicta Cumberbatcha, ku ktorému sa v jeho filme pridá aj oscarová Tilda Swinton. No hoci je Marvel (Disney) najväčším filmovým štúdiom súčasnosti, nie vždy môže dostať to, čo chce. Po neúspešných jednaniach s Joaquinom Phoenixom sa k superhrdinom nenechal naverbovať ani jeden z najlepších hercov posledných rokov - Matthew McConaughey. Štúdio mu ponúklo úlohu hlavného záporáka v pokračovaní Strážcov galaxie, no herec sa nerozpakoval a okamžite ponuku odmietol. Pri jeho súčasnej pozícii v Hollywoode sa mu nemôžeme čudovať, McConaughey si môže vyberať tak, ako momentálne málokto.

 

Matthew McConaughey odmietol rolu záporáka v Guardians of the Galaxy 2


Tvorcovia musia tvár nového nepriateľa našich hrdinov hľadať inde a otázkou je, či a kam až po neúspechu s posledným jednaním spustia latku. Obsadenie sa každopádne začína uzatvárať, nové postavy obsadzovať a príbeh Quilla a jeho partičky vesmírnych exotov bude pokračovať rok po treťom Capovi. K hercom sa nedávno pridala Pom Klementieff, ktorá má stvárniť „kľúčovú úlohu" v udalostiach nadväzujúcich na prvých Strážcov. Samozrejme, čaká nás návrat všetkých hlavných hrdinov. Chris Pratt, Bradley Cooper, Zoe Saldana, Dave Bautista Vin Diesel sa na veľké plátno vrátia v roku 2017 a my dúfame, že nám prinesú minimálne rovnakú porciu zábavy.

Ohodnoť článok
0