V roku 2000 natočil Christopher Nolan svoj druhý celovečerný film, ktorý vyvolal obrovské ohlasy u divákov a zožal nemalý úspech. Memento hádam nemusíme nejako extra predstavovať, keďže bez pochýb patrí do povinného zoznamu každého filmového fanúšika. Nolan najskôr pretavil poviedku svojho brata Jonathana na scenár, do hlavnej úlohy Leonarda obsadil hviezdneho Guya Pearca a majstrovské dielo čoskoro uzrelo svetlo sveta. Memento je pozoruhodné vďaka nekonvenčnému, prevrátenému rozprávaniu deja, kedy sa hlavná postava vracia z konca na samý začiatok, snažiac sa vypátrať vraha svojej ženy. Vďaka tomu sa nám postupne odkrýva brilantný príbeh, ktorý dodnes spôsobuje orgazmus nejednému Nolanovmu fanúšikovi.

 

 

A teraz tá smutná správa. Produkčná spoločnosť AMBI Pictures kúpila práva na Memento a chystá sa remake Nolanovho masterpiece-u. Ten je už teraz pravdepodobne odsúdený na neúspech, veď načo by vôbec film ako Memento potreboval remake? Každý filmár s trochou súdnosti pochopí, že nikdy nenapodobí Nolanovu geniálnu réžiu, tento film tu už bol, už nás raz nadchol, omráčil, prekvapil, potešil, tak načo sa o to pokúšať znova? AMBI Pictures sa rozhodlo pre hotovú samovraždu a okrem Mementa taktiež pracuje na remake-u legendárnej Feliniho klasiky Sladký život. Okrem toho vlastný práva na niekoľko ďalších filmov, medzi nimi aj Donnieho Darka a my sa len modlime, že čoskoro dostane rozum. Pridávame aj niekoľko slov producentky Andrei Iervolinovej z AMBI Pictures na margo ohlasovaného remaku: Ľudia, ktorí videli Memento desaťkrát majú pocit, že by si ho mali pozrieť ešte raz. Práve to nám dáva plné právo na remake. Táto správa nás samozrejme veľmi neteší. Keď je raz niečo dokonalé, treba to nechať tak. 

 

Hollywood sa pokúša o filmovú samovraždu - Nolanove brilantné Memento dostane remakeHollywood sa pokúša o filmovú samovraždu - Nolanove brilantné Memento dostane remake

Ohodnoť článok
0
Zdroj: collider, deadline