Ťažko sa tomu verí, ale už je to 6 rokov, odkedy hit Jamesa Camerona, Avatar, navštívil naše kiná. Musíme priznať, že to bol kvalitný vizuálny zážitok a tomu nahrávajú aj jeho tržby, ale narovinu... našiel sa medzi vami nejaký skalný fanúšik, ktorý nedočkavo čaká na ďalšie pokračovania (ako napríklad pri Star Wars)? Je to od Camerona jednoznačne ambiciózny krok (natočiť tri pokračovania v priebehu jedného roka), a preto sa poďme pozrieť, ako to je vlastne so sequelmi. Avatar 2 sa mal pôvodne podľa odhadov začať natáčať už v roku 2014 zarovno s trojkou. Neskôr sa ohlásilo, že Cameron zarovno natočí aj ďalší film, to znamená, že filmy z prostredia planéty Pandora sa zastavia na čísle 4. To však nemusí byť konečné číslo, keďže vieme, že sám režisér má pripravený scenár aj pre 5. film, avšak, snaží sa ich okresať a vsunúť všetko potrebné do troch oficiálne ohlásených pokračovaní. Produkcia Avatara 2 sa však možno posunie, keďže vieme, že už iba vytvoriť a vyladiť efekty bude neskutočne náročné. Dátum vydania na december 2017 teda nemusí byť konečný.

 

Oscarový režisér sa nám pred pár dňami pripomenul a povedal, že dizajn už má dokončený, ale stále sa pohráva so scenármi, aby nám dokázal priniesť ucelené projekty presne tak, ako to vidí vo svojej hlave. „Som v procese opakovaného čítania scenárov. Iba ich dolaďujem. Je to v podstate paralelná činnosť, ktorú robíme pri dizajnovom procese. Ten je sám o sebe vo veľmi pokročilom štádiu. Dizajnovali sme približne rok a pol a všetky postavy, príšery či všeobecné nastavenia sú už  pripravené."

 

Ako som už spomínal, je to od Camerona neskutočne odvážny krok, keďže vieme, že produkcia prvého filmu (samotného) mu trvala  4 roky. Sama herečka Sigourney Weaver však popísala predstavovaný vizuál ako „dychberúci" (mindblowing) a mág vizuálnych efektov Joe Letteri ho označil ako „najambicióznejší" (the most abitious). Zatiaľ vieme, že sa bude celý natáčať na Novom Zélande a že opäť uvidíme Sama Wortinghtona, Zoe Saldanu, Sigourney Weaver či Stephena Langa. Tešíte sa vôbec? Alebo vám je Avatar po takom dlhom čase už úplne ukradnutý?

 

Avatar 2 má dokončený dizajn, ale James Cameron sa stále pohráva so scenármi

Ohodnoť článok
10
Zdroj: collider.com