Nejde síce o žiadnu veľkú novinku, veď naposledy sme si o pokračovaní/iach Avataru hovorili len nedávno, tentokrát ide len o akýsi update priamo z úst režiséra Jamesa Camerona (ej kej ej najziskovejšieho režiséra celej kinematografie, viď Titanic a Avatar), ktorý potvrdil, že jeho cieľom je premiéra návratu na planétu Pandora v decembri 2017. Už kolega Benne polemizoval nad tým, ako chce Cameron nakrútiť za dva roky čo i len jeden film, keď len prvý mu trvalo vytvoriť do podoby, v akej sme ho videli, rovné štyri roky. 

 

Samozrejme, veci sa majú trošku inak ako v prípade Avataru z roku 2009. Tentokrát je už hotový scenár pre nasledujúce tri časti (no James má v rukáve ešte aj ten pre piaty diel, ako sa sám vyjadril), rovnako aj dizajn všetkých bytostí a krajín, dokonca aj infraštruktúra snímok a niektoré scény sú už pripravené na nakrúcanie, ktoré by malo započať začiatkom budúceho roka. 

 

Avatar 2 má do kín prísť v decembri 2017. Kedy začne natáčanie?

 

Do Avataru 2 sa vráti herecké obsadenie v zložení Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang a Sigourney Weaver (áno ja viem, ale sám režisér sa vyjadril, že nesmieme zabudnúť na pozostatky DNA), o scenár sa postaral Cameron spolu s Rickom Jaffa, Amandou Silver, Joshom Friedmanom a Shaneom Salernom. Prvý diel je najziskovejšou snímkou v dejinách filmu s tržbami takmer 2,8 miliardy dolárov a pokiaľ sa pokračovania neviete dočkať, už čoskoro začne Dark Horse Comics vydávať oficiálne licencovaný komiks zo sveta Avataru.

Avatar 2 má do kín prísť v decembri 2017. Kedy začne natáčanie?

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net