Dúfame, že si všetci pamätáte schizofrenický seriál Mr. Robot o mladom programátorovi Elliotovi. Pracuje pre veľkú korporáciu zabezpečujúcu IT bezpečnosť, ktorú podozrieva, že riadi celý svet. Raz ho v metre osloví tajnostkárky anarchista Mr. Robot, ktorý ho naverbuje do prísne tajnej hackerskej organizácie. Elliot začína žiť dvojaký život. Cez deň pracuje pre spoločnosť, ktorú sa po nociach snaží zničiť. Veľké oči Ramiho Maleka priam návadzajú k tomu spraviť z hlavnej postavy nielen schizofrenika ale aj nadpriemerne inteligentného užívateľa omamných látok.

 

2. séria Mr. Robot bude o šifrovaní dát a práve na súkromie, dotkne sa aj Applu

 

Tento rok sa dočkáme pokračovania a Sam Esmail, tvorca seriálu, je značne paranoidný. Po tom, čo si prvá séria získala slušnú fanúšikovskú základňu, bojí sa úniku informácii a to najmä pokiaľ ide o hlavné zvraty a rozuzlenia prvej série. Momentálne sa pilne pracuje na druhej sérii a hlavní predstavitelia čelia náporu spoilerových otázok zatiaľ s prehľadom. Esmail iba škádli fanúšikov náznakmi, čo môžeme očakávať v ďalšom kole.

 

Sam Esmail a jeho hviezdy Rami MalekChristian Slater vystúpili na SXSW filmovom festivale v Austine pre kanál „Kódovanie na kameru: Mr. Robot a autentickosť v televízii“. Tu tvorca potvrdil, že sa budú zaoberať najmä témou šifrovania a súkromia. Skvele načasované, keď práve Apple s FBI zvádzajú verejný boj o prístup k súkromným užívateľským dátam z iPhone. Esmail je absolútne na strane Apple: „Som na strane Tima Cooka.“

 

2. séria Mr. Robot bude o šifrovaní dát a práve na súkromie, dotkne sa aj Applu

 

„Zvláštne je, že skutočne intenzívne riešime tému šifrovania a súkromia z reálneho hľadiska. Celé sme to riešili s Timom Cookom a tímom v Apple. Myslím, že to bude veľmi podstatná téma ešte celého nasledujúceho desaťročia. Je to niečo, čomu by ľudia naozaj mali rozumieť. Divákom chceme ukázať obidve strany mince a dúfame, že ich to bude zaujímať. Bolo by zaujímavé, ak by to spustilo verejnú diskusiu o práve na súkromie a či ho vôbec reálne máme, či nie,” zamýšľa sa Esmail.

 

„Elliot spáchal zločin v prvej sérii a v druhej uvidíme dôsledky tohto činu, myslím, že toto odštartuje všetko, čo sa tam stane. A to je aj dôvod, prečo je tam zahrnuté aj vymáhanie práva, ktoré v prvej sérii zámerne nebolo znázornené. Tam nová séria otvára úplne novú dimenziu. Bude to samozrejme aj o vnútornom boji medzi Elliotom a Mr. Robotom. Myslíte, že sa nakoniec zmieria?“

 

Esmail režíruje všetkých 10 epizód Mr. Robot 2. Zatiaľ čo o Michael Cristofer (Phillip Price) a Stephanie Corneliussen (Joanna Wellick) sa len nedávno rozhodlo, že budú v celej sérii. Ben Rappaport (Ollie) a Tom Riis Farrell (Bill) sa tiež vrátia spolu s nováčikmi Joey Bad$$ čoby Eliotovým susedom a Chrisom Conroyom ako príťažlivým mužom v Joanninom živote. Premiéra druhej série Mr. Robot je ohlásená na jún/júl tohto roka.

Ohodnoť článok
2
Zdroj: Nick Romano
Foto: mr.robot, stars