Ak sa aj medzi vami nachádzajú nejakí nadšenci, ktorí už zhltli druhú sériu Daredevila na Netflixe, určite ste postrehli, že na jej konci vás čakalo milé prekvapenie. Nebojte sa, nie je to žiaden spoiler. Tvorcovia nám iba dávajú na známosť, že nesmieme zabudnúť na ďalšieho člena tímu The Defenders, známeho pod menom Luke Cage. Prvýkrát sa objavil v perfektnej Jessice Jones a spolu s Iron Fistom tvoria posledné diely potrebné na doplnenie pred prípadnou tímovkou. Pred pár dňami sa objavila informácia, že práve druhý menovaný má potvrdené meno herca a bude ním Finn Jones (Loras Tyrell z Game of Thrones), a preto nebude žiadnym prekvapením, ak ho uvidíme po Lukeovom boku. Podľa predlohy by to tak predsa mohlo byť. Všetky potrebné informácie o Iron Fistovi a Lukeovi nájdete na tomto a tomto odkaze.

 

My si zatiaľ zrekapitulujme, že  Luke Cage získal nadľudskú silu a hlavne nezraniteľnú kožu po tom, čo absolvoval nepodarený experiment. Náhle sa stáva utečencom, snažiac sa napraviť chyby minulosti. Dej sa odohráva v srdci New Yorku v časti nazývanej Harlem, kde bojuje proti hlavnému záporákovi Cottonmouthovi, ktorý tiež oplýva nadľudskou silou, vyzná sa v jedoch a má ostré kovové zuby. Taktiež nesmieme zabudnúť na fakt, že nepriestrelný bitkár je milencom spomínanej Jessicy Jones a v komiksoch spolu majú dokonca malú dcérku. Uvidíme, ako tento fakt zamieša dejovými kartami. 

 

Obsadenie je taktiež viac ako dobré. Drsnú úlohu hlavného hrdinu si zobral na starosti Mike Colter (Million Dollar Baby, Men in Black 3, American Horror Story: Coven) a hlavného záporáka zosobní Mahershal Ali, známy najmä ako charizmatický Remy Danton z House of Cards (okrem iného aj The Curious Case of Benjamin Button či The Hunger Games: Mockingjay). Ďalej uvidíme Alfre Woodard (12 Years a Slave), Simone Missick (A Taste of Romance), Thea Rossiho (Cloverfield) a Franka Whaleyho (Pulp Fiction). Prvú (s najväčšou pravdepodobnosťou) trinástku častí budeme môcť streamovať prostredníctvom Netflixu 30. septembra.

 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: ew.com, collider.com