Autorom tohto študentského fan filmu je Adrián Adamec. „Momentálne som študentom prvého ročníka na FMK v Trnave a nejaké tie roky sa snažím aj ja natočiť niečo pozeratelné. Nedávno som natočil niečo, s čím sa až tak nehanbím ukázať sa. Nie je to únos triednej knihy kde by som mal množstvo "pracovnej sily". Robil som na tom ja a moja priateľka s výnimkou jedného natáčacieho dňa, kedy nám prišlo pár kamošov vypomôcť." Snímka sa zaoberá súbojom Batmana s Kylo Renom a ponúka naozaj nezvyčajné efekty a ich kvalitu vzhľadom na to, že to robil Adrián prakticky sám. Iste, niektoré aspekty škrípu a tá bojová choreografiu a samotný boj, ako i rýchlosť prevedenia úderov mohli byť lepšie, no na začiatok je to minimálne zaujímavé. Snáď sa Adriánovi podarí niečo natočiť aj do budúcna.

 


A ak by vás zaujímalo, koľko do toho Adrián s priateľkou investovali peňazí: 
„Toto bol môj druhý reálny pokus o krátky film. Mám na svojom kanáli par videí, ale to sú skôr skeče alebo vfx testy. Na vysokej škole chcem čas tráviť hlavne prakticky a zlepšovať sa v audiovizuálnej tvorbe, preto som si povedal, že chcem každý semester natočiť niečo ambicióznejšie ako ten predošlý. S priateľkou sme začali skúšať vyrábať kostýmy, keď sme zistili, že človeku stačí dostatok kreativity a nervov na to, aby vyrobil niečo slušne vyzerajúce. To bol proces, ktorý nám zabral najviac času, nechceli sme na nich nič utratiť, pretože sme ani nemali čo. Na internete sme našli rôzne zaujímavé techniky, ako niečo vyrobiť z vecí, ktoré sa váľajú u každého doma. Masky boli zlepené z kartónu a potreté lepidlom alebo sadrou. Kylov opasok a Batmanove chrániče na rukách boli vyrobené zo starých penových podložiek. Celý Kylov kostým zase zo starých šiat, roztrhaných nohavíc, trička s dlhým rukávom, sukne, a čižiem. Na Batmana sme použili starý robotnícky kabát, pár taktických opaskov, šatku, topánky a puzdrá, ktoré som mal doma ešte z čias, keď som hrával airsoft. Meče sme vyrobili zo starých PVC rúrok a kartónu. Všetko sme zlepili alebo pripevnili suchým zipsom, nastriekali čiernym, strieborným a zlatým sprejom a bolo. Keď nerátam veľké množstvo lepidla, ktoré sme spotrebovali, aby držalo všetko po kope, tak nebolo potrebné investovať naozaj do ničoho. Trvalo však mesiac, kým sme mali všetky kostýmy a rekvizity hotové."

 

Nádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s Batmanom

 

Počas toho, ako priateľka drela na kostýmoch, ja som začal vytvárať 3D modely, scenár, story boardy, koncepty, choreografiu a snažil sa všetko naplánovať tak, aby sme to mali natočené za jeden deň. Pri natáčaní sme použili moju zrkadlovku (Panasonic G7), zelene plátno a mikrofón rode NTG-2 s recorderom Zoom H4N. Keďže som počas strednej trávil 90% môjho času v kine a nie na diskotéke, tak mi ostali peniaze na to, aby som si mohol dovoliť aspoň základnú techniku. (Samozrejme si aj privyrábam grafikou ) Keďže som použil všetku svoju techniku, znova som nemusel nič utrácať na produkciu. Keď bolo všetko s hľadiska pre-produkcie pripravené tak sme sa pustili jednu sobotu s 5 kamarátmi do natáčania."

 

Film som postrihal a v priebehu 7 dní spracoval 110 vfx záberov. Animoval som, odstraňoval plátno, snímku po snímke dorábal meče, vytváral 3D prostredia, odstraňoval zo záberov veci ako tiene alebo fľašky, dával späť na hlavu helmu, ktorá spadla Kylovy, doladoval kompozične údery... No bolo toto naozaj až až... ten týždeň som si spánok veru moc neužil. Blížili sa skúšky, tak bolo potrebné film dokončiť. Viem, že efekty nie sú dokonalé, ale bol tam deadline, preto nebolo všetko možné spraviť na 100% (film som chcel odovzdať aj ako semestrálnu prácu). Dokážem sa hrať s jedným záberom aj 3 dni a vždy je o niečo lepší, no teraz na to naozaj nebol čas. Keď sa mi po 3 dňoch podarilo všetko vyrenderovať, oslovil som Filipa Olejku či by mal záujem niečo zložiť. Vytvoril behom dňa úžasný soundtrack, za ktorý si nič nepýtal."

 

Nádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s Batmanom

 

Jedného Američana som poprosil, či by nevedel spraviť hlas Snoka a Kylo Rena. Ja som zatiaľ pracoval na zvukových efektoch a hlase Batmana. Behom 2 dní bolo po zvukovej stránke všetko hotové a tadáá. Bol to film, ktorý sme vyrobili od produkcie za 2 týždne a takmer bez rozpočtu. 99% času sme na tom pracovali len v mojej izbe. Veľa ľudí sa dnes sťažuje ,že v dnešnej dobe stačí jedno plátno na to, aby niekto niečo natočil. A nie je to super? Nepotrebujete tisíce či milióny, len správne investovaný čas, chuť niečo tvoriť a dokážete zrealizovať svoje myšlienky. Toto dokáže natočiť naozaj každý. Dostal som už kritiku typu zlý strih či slabá choreografia súbojov, no je to môj prvý pokus o vytvorenie niečoho akčného a uvedomujem si kvalitu filmu. Koniec koncov som naozaj rád, že sme to vôbec natočili. Treba to brať trošku s nadhľadom. Pri tvorbe sme zažili super chvíľky a naučil som sa toho viac ako z ktorejkoľvek učebnice."

 

Nádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s BatmanomNádejný slovenský talent natočil nízko-rozpočtový súboj Kylo Rena s Batmanom

Ohodnoť článok
5