Poviem to znova, a znova ma za to budete nenávidieť, no pravde treba čeliť. Posledná séria a pol Vikingov jednoducho ani zďaleka nemá na prvé dve. Ubralo sa z tempa, akcie aj sympatií postáv, pridal sa zbytočný guľáš, no a akonáhle tvorcovia a televízia History vycítili, že si to ľudia idú, rozhodli sa nezmyselne seriál natiahnuť, ako inak, vďaka nudnej vate. Našťastie sa objavili niektoré zaujímavé postavy, nejaký ten stret-dva sa ešte našli a niektoré epizódy, vrátane tej poslednej, nám vynahradili všetky tie slabšie. Na Vikingov sa stále tešíme a stále ich máme radi, no dúfame, že druhá polovica 4. série už bude o čosi kvalitnejšia. Vikingovia si však nastavili veľmi vysokú latku, udržiavať si kvalitu bolo teda viac než náročné. Stále však ide o nadpriemerný seriál a my dúfame, že sa už ďalšieho poklesu kvality nedočkáme. 

Po traileri z Comic-Conu, ktorý predstavuje vôbec prvé zábery z očakávaného pokračovania príbehov na severe planéty, v Anglicku či Francúzsku, sme naklonení skôr k tomu, že sa nič meniť nebude. Očakávaný timeskip dá možnosť zrodu nových hrdinov, okrem iného aj Ragnarových synov, no a ak sa aspoň trochu orientujete v histórii a televízia History sa jej plánuje držať, veľmi dobre viete, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou v ďalšej desiatke epizód stane. Ragnar sa vydá do Anglicka, kde ho stretne nemilý osud. Jeho synovia, hoci svojho otca nenávidia, sa ho rozhodnú pomstiť a my tak uvidíme strety a súboje tisícov Vikingov, a to všetko s Rollovou podporou, ktorý v sebe ani po toľkých rokoch nedokáže úplne zaprieť Vikinga. Severanom teda zaručí bezpečný prechod po mori, aby tak dokonali svoju pomstu. 

 

 

Herecký ansámbel už tradične tvoria Travis Fimmel (Ragnar), Katheryn Winnick (Lagertha), Clive Standen (Rollo), Alexander Ludwig (Bjorn), Gustaf Skarsgard (Floki) a ďalší. Scenár má na starosti Michael Hirst. 4. séria bude pokračovať na jeseň, rátame s mesiacom október, kedy bude pokračovať aj The Walking Dead a mnohé ďalšie očakávané seriály. My už vieme, že seriál sa dočká aj 5. série, ktorá môže byť jeho poslednou. Má mať rovných 20 častí a zrejme sa rozdelí, rovnako ako séria štvrtá. Ak sledovanosť neklesne, je možné, že sa dočkáme aj ďalších sérii, jedno je však isté. Ragnarov koniec sa blíži. Aké máte z traileru pocity?

Ohodnoť článok
80
Zdroj: comingsoon.net