V dnešnej dobe sme si zvykli, že konečne aj na Slovensku si kompetentní ľudia uvedomili, že do kina ľudí nenalákajú najširším výberom jedla a nápojov, ale kvalitnými a originálnymi nápadmi. Príkladom sú IMAX sála v Bory Mall v Bratislave, kino v Handlovej, kde si ako vo vôbec v prvej kinosále na Slovensku môžeš zahrať svoje milované konzolové hry na obrovskom plátne či dizajnovo unikátne riešená sála v Šamoríne, o ktorej si viac povieme práve teraz.

 

Na Slovensku máme jedno z najoriginálnejších kín na svete. Tuli Cinema nájdeš v Šamoríne

 

Ak by sme mali niekde začať, pravdepodobne by sme sa museli vrátiť do roku 2006, kedy vznikla spoločnosť Tuli. Ide o slovenskú kreatívnu značku vyrábajúci originálne sedenie, vaky a doplnky pre deti a rodinu. Firma vyrába svoje produkty na Slovensku a od svojho vzniku sa stali priekopníkom vo svojom obore, nehovoriac o spolupráci s poprednými dizajnérmi a architektmi. Nápad Tuli vakov od piešťanského dizajnéra a výtvarníka Michala Staška zaujal v správnom čase aj tvorcov x-bionic® sphere (nemalého multifunkčného centra v Šamoríne, ktorý vznikol na mieste bývalého liečebného). Veci sa postupne začali hýbať a dnes môžete navštíviť na mieru šitú sálu Tuli Cinema, ktorú si doslova zamilujete. Má kapacitu 112 ľudí a pastvu pre oči vám ponúkne už pred premietaním, keďže celá kinosála hrá farbami. Sedenie je, ako ste si už pravdepodobne domysleli, tvorené Tuli vakmi v špeciálne navrhnutých kójach. V nich nechýbajú okrem dostatočného priestoru na túlenie ani originálne držiaky na pitie či pukance.

 

Na Slovensku máme jedno z najoriginálnejších kín na svete. Tuli Cinema nájdeš v Šamoríne

 

Samozrejme, dôraz sa nekládol iba na dizajn. Svojou kvalitou sa môže pochváliť aj obraz a akustické ozvučenie. Je nám jasné, že to, čo ťa zaujíma najviac, je v tomto prípade vždy cena. Na prekvapenie suma nie je zbytočne prestrelená a pohybuje sa na úrovni klasických slovenských multiplexov. Za kino tak zaplatíš 5,50€ a my ti zaručujeme, že to bude stáť za to. Zájdete do Šamorína?

 

Na Slovensku máme jedno z najoriginálnejších kín na svete. Tuli Cinema nájdeš v Šamoríne

 

Ohodnoť článok
241
Zdroj: tuli.sk
Foto: tuli.sk