Jeden z najlepších animákov na svete Leví kráľ dostal viacero pokračovaní či nejaký ten spin-off. Značka sa rozrástla, no zapadla prachom a dnes sa už spomína hlavne na prvú časť. Niet sa čomu čudovať, keďže tie ďalšie už zďaleka nedosiahli na kvality originálu, ktorý dokázal zamávať s kadekým. Množstvo úžasných dialógov, citátov, ktoré sa používajú dodnes, krásnej animácie a emotívneho príbehu. Leví kráľ mal všetko. 

Disney si je toho vedomé, a tak odkleplo vytvorenie live action verzie klasického príbehu, a teda hraného remaku po vzore Alicy v krajine zázrakov, Popolušky či tohtoročnej Knihy džungle. Až na pokračovanie Alicy sa vo všetkých prípadoch dá hovoriť o mimoriadne podarených filmoch, takže to nie je len o ryžovaní na značke, hoci tieto snímky Diseny zarobili krásne peniaze. Remaky majú kvality, ponúkajú niečo nové a taktiež posúvajú dnešné technológie. Ťažko povedať, či by sme radšej chceli remake, reboot animáku, hraný celovečerák alebo vôbec nič a nechať tak tento príbeh už na pokoji. To rozhodnutie však nie je na nás a úprimne, ak bude nový Leví kráľ dosahovať kvalít predošlých Disney remakov, sme tomu otvorení. 

 

Leví kráľ ožije na striebornom plátne. Tvorcovia Knihy džungle vytvoria hraný remake!


Nie je to na sto percent isté, ale takmer bezpochyby pritom pôjde o dielo tvorené z CGI. Niečo na štýl Knihy džunglí, akurát tu nebude treba vytvárať prostredie okolo človeka, takže by vlastne mohlo ísť o full CGI movie. Znamenalo by to, že herci by nahovorili svoje repliky v štúdiu, maximálne urobili nejaké motion capture pohyby a celý film by tak vznikol v počítačoch. Réžie by sa mal ujať Jon Favreau a jeho tím. Práve oni stoja za Knihou džungle, takže o kvalitu by malo byť postarané. Na ďalšie informácie si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Tejto téme sme venovali už samostatný rozsiahly článok, ktorý nájdete na tomto odkaze. Zistíte v ňom, že Disney takto plánuje oživiť cca 20 svojich klasických príbehov. Jedným z najvačších, pre ktoré zatiaľ Disney neplánuje live action remake, je Pocahontas. Pravdepodobne sa však v najbližších mesiacoch, respektíve rokoch, dočkáme aj oznámenia o prípravách na tomto projekte. Kniha džungle 2 ani Leví kráľ zatiaľ nemajú stanovený dátum premiéry, no môžeme očakávať roky 2018 a 2019. 

Ohodnoť článok
20
Zdroj: comingsoon.net