Pravdepodobne si pamätáte na fantasy snímku Dracula Untold od režiséra Garyho Shorea, pre ktorého išlo o jeho vôbec prvý zárez do kinematografie. Tak to bohužiaľ v konečnom dôsledku aj dopadlo a film sa tesne zaradil k nadpriemeru (viac vám povie naša recenzia, ktorú si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz). Hlavného hrdinu Vlada III., ktorý sa postupne pretransformoval na legendárneho Draculu vtedy stvárnil Luke Evans. Toho mali ľudia v tom čase v živej pamäti z trilógie o Hobbitovi, takže nejaké tie očakávania skutočne boli na mieste. Aj napriek zmiešaným recenziám si však Dracula Untold našiel svojich fanúšikov, o čom svedčia aj zisky, ktoré celosvetovo siahali na 220 miliónov amerických dolárov, čo je pri rozpočte 70 miliónov už celkom pekná suma. O to viac sa potom začali ľudia zaujímať, či bude táto verzia Draculu na motívy knihy Brama Stokera súčasťou novo ohláseného rozšíreného filmového vesmíru plného monštrier, ktoré pripravuje štúdio Universal. 

 

Vráti sa Luke Evans čoby Dracula v previazanom filmovom svete monštrier od Universalu?

 

Aj napriek tomu, že reboot Múmie s Tomom Cruisom hrajúcim hlavnú postavu vojaka Tylera Colta s misiou v Iraku (viac o snímke nájdete v tomto článku) je promovaný ako úvodný film Monster Movies Cinematic Universe, Luke Evans počas rozhovoru ku snímke The Girl on the Train odpovedal aj na zapojenie Draculu do tohto filmového sveta. „Jediné, čo viem v tejto chvíli povedať je, že aktívne vedieme rozhovory so štúdiom. Som skutočne zanietený do toho, aby sme dokázali nájsť tú správnu cestu. Ide o veľkú franchise a myslím si, že štúdio len hľadá tú správnu cestu, ako všetky monštrá postupne pospájať tak, aby to celé fungovalo. Som ale naisto presvedčený, že Dracula nie je mŕtvy.“

 

 

Herec sa nedávno uvoľnene vyjadril k celej veci takto: „Dávalo by to zmysel, nie? Keď môžete v jednom filme spojiť Iron Mana a Thora, prečo by ste nemohli spojiť Draculu a Vlkolaka (Wolf Man)? Aspoň by si mohli porovnať tesáky.“ Zatiaľ čo sa fanúšikovia nevedia dočkať, ako to celé s Evansovým Draculom dopadne, ostatní zase čakáme na znovuzrodenie Múmie, ktorá do našich kín dorazí 9. júna 2017. Pokiaľ vás previazaný filmový svet plný monštrier zaujíma, odporúčame vám náš starší článok, kde sa venujeme všetkým nadchádzajúcim snímkam. Chceli by ste opäť vidieť Evansa čoby Draculu?

Ohodnoť článok
19
Zdroj: heroichollywood.com, boxofficemojo.com