Študentské filmy

Sexi slovenské herečky, nádejni filmári či oscarový tvorca efektov zo Slovenska. Aj o tom bude festival Áčko

20. ročník obľúbeného festivalu Áčko, ktorý dáva priestor hlavne mladým filmárom, otvorí svoje dvere už zajtra.

18. október 2016, 22:55
18. október 2016, 22:55

Áčko je filmový festival študentských filmov, ktorý sa svojou existenciou a zameraním snaží upozorniť na súčasnú tvorbu mladých ľudí. Vďaka širšiemu povedomiu a zájmu producentov tak chce zároveň uľahčiť nádejným filmárom prechod medzi študentskou a profesionálnou tvorbou. Jubilejný 20. ročník sa uskutoční v dňoch 19. až 22. októbra už tradične pod záštitou Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení.

 

Sexi slovenské herečky, nádejni filmári či oscarový tvorca efektov zo Slovenska. Aj o tom bude festival Áčko

 

Nosnou témou pre jubilejný ročník Áčka sa stali farby, ako výrazový prostriedok, ktorý ma vplyv na náš zážitok z filmu, vnímanie nálady, emócií a charakterov. Farby ako súčasť filmového jazyka a ich spätosť s filmovým žánrom. Festival má v pláne ponúknuť niekoľko programových jednotiek, ktoré budú úzko súvisieť s farbami a ich významom v audiovizuálnom diele, či už prostredníctvom hostí alebo workshopov. 

 

Z hostí sa návštevníci môžu tešiť na kameramana Martina Štrbu (Hořící keř, Jánošík Agniezsky Holland, Neha či Pokoj v duši). Program spestrí aj oscarový Vladimír Valovič, s ktorým sme robili rozhovor ešte v novembri minulého roka a odvtedy sa objavil vo viacerých televíznych reláciách a naúčných podujatiach. Touto cestou ho zdravíme a želáme veľa ďalších úspechov. Nebudú chýbať ani workshopy a následné afterparties. Nižšie sa môžete pozrieť na podarenú upútavku. Zájdete na Áčko?

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.