Godzilla z roku 2014 síce nebola prijatá jednostranne nadšene, napokon sa však ukázalo, že ide o výhodnú investíciu. Budúci rok sa nám teda predvedie ďalší film z plánovaného univerza Kong: Skull Island. Ani priaznivci gigantických jašteríc však nemusia zúfať. Godzilla dostane svoj sequel. Štúdio Legendary nabralo do tímu scenáristov Michaela Doughertyho a Zacha Shieldsa. Obaja sa podieľali na celkom úspešnej hororovej komédii Krampus. Pripojili sa tak k Maxovi Borensteinovi, ktorí mal pod palcom prvú Godzillu a zarezával aj u Konga.

 

Godzillu 2 napíšu scenáristi hororovej komédie Krampus. Doplnia tak úspešného tvorcu zodpovedného za Konga aj prvú Godzillu

 

Štúdio tiež naznačilo, že by do projektu chcelo zapojiť viacero scenáristov. Nie je teda vylúčené, že scenáristická menovka sa ešte bude rozrastať. Kong: Skull Island v réžii Jordana Vogt-Robertsa je už v post-produkcii a dočkáme sa ho 9. marca 2017. Celá séria by mala vyvrcholiť vlhkým snom mnohých fanúšikov: duelom Godzilla vs. Kong (plánovaný na rok 2020). Samotný druhý diel Godzilly do kín vtrhne 22 marca 2019.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: comicbookmovie.com
Foto: Warner Bros.