Máloktorej mladej herečke sa v súčasnosti darí tak ako Jennifer Lawrence. Vo svojich 26 rokoch má na konte tri víťazstvá v Zlatých Glóbusoch, päť nominácií na Oscara, z ktorých jednu premenila. O ostatných cenách ani nehovoriac. Najnovšie sa Jennifer objaví v ďalšom projekte, ktorý akademici a porotcovia budú určite pozorne sledovať.

 

Jennifer Lawrence si totiž zahrá Zeldu Fitzgerald, manželku a múzu slávneho románopisca F. Scott Fitzgeralda. Okolo projektu sa motá skúsený režisér Ron Howard (Čistá duša), zatiaľ však nie je isté, či naozaj zasadne na režisérsku stoličku. Scenár bude vychádzať z Pulitzerovou cenou ovenčenej biografie Nancy Milford. Tá sa podrobne zameriava na inteligentnú, ale trpiacu manželku známeho literáta. Zelda bola na jednej strane vynikajúca spisovateľka, jej talent bol však vykúpený vnútornými pochybnosťami a nestálym psychickým stavom. Napokon jej bola diagnostikovaná schizofrénia a zvyšok svojho života strávila prevažne v sanatóriu.

 

Oscarová Jennifer Lawrence si v pripravovanom biografickom filme zahrá Zeldu Fitzgerald. Kto bude režírovať?

 

Už z letmého obsahu je jasné, že v tomto prípade ide o materiál na perfektný film. Produkčne sa o film postará Allison Shearmur (s Jennifer Lawrence už pracovala na Hunger Games) a Brian Oliver (Čierna labuť, Hacksaw Ridge). Všetko znie zatiaľ veľmi sľubne, počkajme si však na definitívne zloženie štábu. Bolo by totiž hriechom premrhať takto silný príbeh.

Ohodnoť článok
6
Zdroj: collider.com
Foto: Magnolia Pictures/StudioCanal