Ak sa chceme rozprávať o remakeoch, ktoré dopadli nadmieru dobre, rozhodne nesmieme zabudnúť na The Girl with the Dragon Tattoo (Muži, ktorí nenávidia ženy). Švédsky originál sa spolu so svojou knižnou predlohou síce všeobecne hodnotí o pol bodík navyše, no obľúbený David Fincher sa v roku 2011 určite nenechal zahanbiť. Bohužiaľ, rozbeh novej série pre Sony nevyšiel tak, ako to páni z vedenia čakali. S obrovským rozpočtom činiacim okolo 90 miliónov dolárov, dokázal film zarobiť iba niečo málo nad 230 miliónov a k tomu všetkému sa počas produkcie dostali do veľkých rozporov so samotným režisérom. Plány pre pokračovania teda zapadli prachom, až do posledných mesiacov. Štúdio uvažuje o oživení značky a k nám sa tým pádom dostáva zopár užitočných informácii.

 

Zaujímavosťou je jednoznačne to, že pokračovanie nebude nasledovať ďalšiu knihu z dielne Stiega Larssona, ale dodatočné pokračovanie s názvom The Girl in the Spider's Web od Davida Lagercrantza, ktoré sa považuje za štvrtý diel v sérii. Pôvodne sa nevedelo či pôjde o sequel alebo reboot a dokonca sa objavovali klebety o vymenení hlavnej ženskej herečky (Rooney Mara). Scenárista Steven Knight (Peaky Blinders) však všetko objasnil. V pokeci s magazínom Collider prezradil, že ako scenárista v projekte dostal „príkaz" na napísanie scenára, čo sa v klasickom produkčnom svete rozumie ako podstatná kooperácia so štúdiom. To vám vytýči mantinely, rozpovie požadovaný príbeh a vy sa jednoducho riadite ich bodmi. Ďalej však dodal, že práca ho veľmi bavila najmä kvôli samotnej hlavnej postave Lisbeth Salander. Celá štvrtá kniha je prakticky o tom, ako sa snaží vypátrať niekoho zo svojej minulosti, popri čom narazí na Spider Society.

 

The Girl with the Dragon Tattoo od Davida Finchera potvrdzuje sequelový návrat

 

Je to teda reboot či sequel? Aj napriek tomu, že dej knihy vôbec nenadväzuje na The Girl with the Dragon Tattoo, pôjde o pokračovanie. Sám Knight dokonca povedal, že to ani nič iné byť nemôže. Z toho sa dá dedukovať, že Rooney Mara preobsadená nebude a opäť sa vráti do role mladej a excentrickej drsňáčky, s ktorou sa život nemazná. Okrem týchto noviniek sme sa nedávno dozvedeli aj to, že Sony pokukuje po Fedem Alvarezovi (Dont Breathe, Evil Dead) ako o novom režisérovi. Čo na to hovoríte? Myslíte, že sa v príjemne nastolenom remake trende bude naďalej pokračovať?

Ohodnoť článok
1
Zdroj: collider.com