Filmy - Tip na film

Jeff Bridges ako texaský ranger naháňa lupičov bánk v podobe Chrisa Pinea a Bena Fostera

Hell or High Water nie je až také úžasné, ako hlásali prvé recenzie, za pozretie však stojí.

23. november 2016, 11:12
23. november 2016, 11:12

Jeff Bridges je skvelým hercom aj na staré kolená. Posledné roky mu ide karta a zlý výkon nepodal ani v ačknej dráme Hell or High Water od režiséra Davida McKenzieho. Na pozadí texaských reálií hrá rangera, ktorý sa už čoskoro dostane na dôchodok. Ešte predtým ho však čaká posledný prípad. Dvojica chlapov prepadáva banky a autority to odmietajú ignorovať. Hovoríme o Chrisovi Pineovi a Benovi Fosterovi, ktorí si taktiež pripísali ďalšie slušné herecké zárezy.

 

Hell or High Water je totiž založené na voľnom tempe, dialógoch a deji. Ten hovorí o dvoch bratoch z Texasu v nepríjemnej situácii. Jeden je po pobyte vo väzení už rok na slobode, akosi sa ale nudí, a tak na ponuku vykrádať banky kývne veľmi rýchlo. Možno ani nie tak kvôli tomu, že ho o to požiadal jeho milovaný brat, ako kvôli tomu, že to pre svoj život potrebuje viac ako čokoľvek iné. A jeho milujúci súrodenec? Ten potrebuje peniaze z celkom iného dôvodu, nebaví ho riskovať a určite nechce nikomu ublížiť. Ako to už však býva, veci sa skomplikujú. 

 

Jeff Bridges ako texaský ranger naháňa lupičov bánk v podobe Chrisa Pinea a Bena Fostera

 

Viac zo zápletky vedieť nepotrebujete a ani vám to neprezradíme. Dej je síce predvídateľný, ale vďaka pozvoľnému tempu a svižnej réžii zaujímavého scenára, ktorým vás prevedú skvelí herci, na nudu ani nepomyslíte. Zo zahraničných recenzií som však čakal, že ma snímka posadí na zadok, respektíve bude o niečo údernejšia, než ako to po prvom pozretí vnímam. Nepomohol ani fakt, že mi bol osud postáv ukradnutý. Motiváciu na druhé pozretie by som hľadal len veľmi ťažko. Nejde o nič originálne či oscarové, Hell or High Water je však ďalším ideálnym filmom s texaským duchom pre akúkoľvek časť dňa. Ak máte radi spomínaných hercov a drámy oplývajúce prepadmi bánk, mali by ste rozmýšľať o tom, že snímke dáte šancu. Nič sa však nestane, ak náš tip na film tentokrát odignorujete. Cítili sme však povinnosť napísať niečo o jednom z čiernych koňov jesennej sezóny s viac než slušnými hodnoteniami.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 4 komentáre
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
4 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
fatboy23. november 2016, 21:10

Tak ten brat co sedel sa nenudil lebo to prave on zlanaril toho svojho brata (Chris Pine) ale mal si tam jasne povedane od toho serifa, ze ako keby sa na to narodil vykradat banky nieco v tom slova zmysle..pre pozitok.
Skoda, ze taketo filmy nemaju u vas vacsie miesto v recenzii, festivalove, skoda. Kino filmy maju obrovske recenzie u vas.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fanboy Overený použivateľ23. november 2016, 22:53

Nope, Chris Pine vymyslel celý plán a oslovil svojho brata. Toto nie je recenzia, skôr tip na film, je to aj v danej sekcii.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fatboy24. november 2016, 15:57

Netvrdil som, ze toto je recenzia napisal som, ze take filmy by si zasluzili recenzie. A nie prepac, mylis sa. Drz sa.

0 Odpovedať · Nahlásiť
Peter Pavlík8. december 2016, 0:48

je to pecka

0 Odpovedať · Nahlásiť