Filmy - Tip na film

Európsky thriller Suburra zobrazuje, aká tenká vie byť čiara medzi politikou a organizovaným zločinom

Taliansko v mierne odlišnej podobe, na akú sme zvyknutí.

16. december 2016, 14:27
16. december 2016, 14:27

Suburra nám ponúka obraz mafiánskych a korupčných praktík na poli talianskeho prostredia, ktoré je však neustále udržované v chladnej, daždivej a povedal by som, že až severskej ulite. Dramatický thriller odohrávajúci sa najmä v prostredí Ríma divákom servíruje široké spektrum postáv pozostávajúcich z najrôznejších sociálno-ekonomických vrstiev. Od primitívne ponímanej rómskej rodiny, bažiacej po rešpekte a uznaní sa krok za krokom šplháme až do najvyšších štátnych sfér. Talianska mafia, to už dávno nie sú len vážení a noblesní bossovia v drahých oblekoch a elegantných klobúkoch, ale aj po krvi si idúce rodinné klany, ktoré sa nezastavia pred ničím. I cez rôznorodé zázemie jednotlivých charakterov majú však jedno spoločné, morálna prehnitosť, ktorou sú obdarovaní všetci bez rozdielu vzdelania a spoločenského postavenia. Film zobrazuje silné väzby a kontakty medzi novodobou talianskou mafiou a zákonodarcami, ktorí sú pre peniaze pripravení spraviť čokoľvek.

 

Európsky thriller Suburra zobrazuje, aká tenká vie byť čiara medzi politikou a organizovaným zločinomEurópsky thriller Suburra zobrazuje, aká tenká vie byť čiara medzi politikou a organizovaným zločinomEurópsky thriller Suburra zobrazuje, aká tenká vie byť čiara medzi politikou a organizovaným zločinom 

Názov filmu Suburra vychádza ešte z čias staroveku, keď bola Suburra známa štvrť, kde sa spájala vysoká politika a organizovaný zločin. Snímok sa sústreďuje na dôležitý akt, do ktorého sú zapletení viacerí členovia parlamentu spolu s mafiánskymi rodinami, pre ktoré znamená dotiahnutie kšeftu do úspešného konca miliónové zisky. Všetky machinácie sa tak točia okolo vybudovania talianskeho Las Vegas na predmestí Ríma, v ktorom budú nočné kluby, prostitúcia a obchod s drogami hlavným biznisom vynášajúc peniaze všetkým zainteresovaným. Máme tak možnosť pozorovať prierez životom viacerých postáv. Jedným z nich je aj vysoko postavený taliansky politik, ktorého život za oponou sa od toho na verejnosti diametrálne líši. Oddávanie sa drogovým a sexuálnym hrám, korupcia, vydieranie a dohadzovanie miest na tých najvyšších postoch. V úzadí následne operuje postava Samuraja, ktorý je potom akýsi prostredník medzi tradičnými sicílskymi rodinami a modernými organizáciami operujúcimi na severe. Režisér Steffano Sollima si dokonca neberie servítky ani pred Vatikánom, ktorého do celej machinácie takisto zaplietol. Špičkové herecké výkony, lahodný a perfektne sediaci hudobný sprievod pôsobiaci až melancholicky a európska problematika korupcie a rodinkárstva. Toto všetko ponúka skvele napísaná a zrežírovaná Suburra, ktorá by vám v zásype blockbusterov rozhodne nemala uniknúť.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
návrat hore Foto: 01 Distribution
Zobraziť 1 komentár
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
MartinČIčo19. október 2017, 12:21

Výborný film :)

0 Odpovedať · Nahlásiť