Píše sa rok 1982 a do kín prichádza najnovší Blade Runner od uznávaného Ridleyho Scotta. Diváci ostávajú ohromení režisérovou predstavou o budúcnosti a film vyhráva hlavné ceny v popredných súťažiach. Hoci hlavná hviezda sci-fi snímky Harrison Ford celkom nevychádzala so samotným režisérom, podarilo sa im z filmu spraviť kultovú záležitosť.

 

Sme v roku 2016 a Kanaďan Denis Villeneuve sa zhosťuje úlohy režiséra pri voľnom pokračovaní Blade Runner. Miestom natáčania sa stáva Budapešť. Tentokrát sa k názvu pripojilo štvorčíslie 2049, čo divákom naznačuje, že dej bude spojený s budúcnosťou. Netrpezlivo očakávané sci-fi je inšpirované knižnou predlohou Do Androids Dream of Electric Sheep? od Philipa K. Dicka.

 

Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!

 

A čo mal k snímke povedať samotný režisér? „Producenti mi vždy radi pripomínajú, že pracujem na jednom z najdrahších R-kových filmov kinematografie.“ Čo sa počítačových trikov týka, taktiež tu máme jednu veľmi pozitívnu správu. „Na prstoch svojich rúk môžem spočítať, koľkokrát sme na pľace mali zelené plátno. Spoločne s kameramanom Rogerom Deakinsom sme sa ubezpečili, aby bola väčšina scén reálne natočená na kameru. CGI funguje skvele pri dotváraní priestranstva a či pozadia, no mám rád, keď sú herci a ich prostredie reálne.“ Taktiež priznal, že miluje žáner sci-fi a momentálne má v hlave asi dva konkrétne nápady na ďalšie projekty, pričom by veľmi rád natočil remake Dune (o tom viac v samostatnej správe). Taktiež naznačil, že Blade Runner 2049 nemusí byť nutne poslednou časťou. 

 

Príbeh sa bude odohrávať tridsať rokov po udalostiach z prvého filmu, pričom nám predstaví nového Blade Runnera a zároveň aj dôstojníka LAPD (Los Angeles Police Department) menom K (Ryan Gosling - The Nice Guys, Drive, The Notebook), ktorému sa podarí odhaliť jedno dlho ukrývané tajomstvo. Tajomstvo s potenciálom uvrhnúť do chaosu všetko to, čo zo spoločnosti ešte ostalo. Objav ústredného hrdinu ho tak následne donúti k snahe vypátrať Ricka Deckarda (Harrison Ford - Star Wars, Indiana Jones, Blade Runner), bývalého Blade Runnera, ktorý bol posledné tri dekády nezvestný.

 

Ako hovoria staršie informácie, ikonickej postavy v podaní Harrisona Forda by sme sa síce mali dočkať až niekedy v priebehu tretieho aktu, pôjde však o veľmi kľúčový okamih. Gosling totiž prezradil, že štáb dlhú dobu natáčal bez Forda, ktorý sa ku zvyšku pridal až niekedy v závere. Blade Runner 2049 sa objaví v kinách už 6. októbra 2017, dovtedy si o ňom môžeš viac prečítať tu. Pod debutovým teaserom nájdete aj nové obrázky.

 

 

Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!Nové obrázky z Blade Runnera sľubujú nezabudnuteľnú noirovú atmosféru. Villeneuve natočil tvrdé R-ko!

Ohodnoť článok
9
Zdroj: csfd.cz, imdb.com, comingsoon.net
Foto: Warner Bros.