Aj Nemci vedia nakrútiť dobrý film, ktorý pozitívne prijme nielen kritika, ale aj bežný divák. Jedným z nich je aj Temná strana mesiaca, po ktorého zhliadnutí vás už pravdepodobne nikdy nebude lákať vyskúšanie lysohlávok. O čom snímka vlastne je? Úspešný právnik Urs je príkladom a hviezdou svojej profesie. Má skvelú kariéru, krásnu ženu, drahé auto a konto plné peňazí. Samovražda jeho kolegu ním otrasie, pretože aj on žil takýto skvelý život. Následne stretáva krásnu a tajomnú ženu, ktorá vyznáva alternatívny spôsob života a zúčastní sa experimentu s halucinogénnymi hubami. Zmena života je ale drastickejšia, než ako čakal. Drogový experiment v ňom uvoľní surové ľudské pudy a na povrch sa dostane jeho odvrátená strana. Ursa ovládne potlačovaná agresivita a dostane sa úplne mimo kontroly. Civilizovaný právnik sa zmení na človeka hnaného inštinktami a nevypočítateľného zabijaka. Uteká do lesov, na stope mu už je ale polícia a tiež pomstychtivý protivník. Presne nejak takto si predstavujeme zaujímavý film o drogách s dobrou zápletkou. 

 

Najzaujímavejšia nemecká snímka roka o drogách mieri aj do našich kín. Kde si ju budeš môcť pozrieť?

 

Film mal vo svojej domovskej krajine premiéru už minulý rok, takže nebolo vôbec isté, či sa snímky dočkáme aj u nás. Naši západní susedia sa uvedenia do kín dočkali 27.10. a zo sál neodchádzali vôbec sklamaní. Dnes sme sa dozvedeli radostnú správu, keďže Temná strana mesiaca sa v obmedzenej distribúcii dostane aj do vybraných slovenských kín. Na film môžete zájsť v pôvodnom znení s titulkami (čo je podľa nás omnoho lepšie) v nasledovných kinách:

 

Bratislava -  Cinemax Bory, od 5. do 11. januára

Lučenec - Kino STAR, od 9. do 11. januára

Nitra - Mlyny Cinemas, od 5. do 11. januára

Zvolen - Kino STAR, od 5. do 8. januára

 

Najzaujímavejšia nemecká snímka roka o drogách mieri aj do našich kín. Kde si ju budeš môcť pozrieť?

 

Aj napriek tomu, že ide o pôvodne nemecký film, hlavné tváre filmu vám budú istotne známe. Moritz Bleibtreu, ktorý skvele hrá obe polohy svojej postavy, sa preslávil v snímkach Klopanie na nebeskú bránu a Lola beží o život. Hral aj vo filmoch Der Baader Meinhof Komplex, Mníchov, Speed ​​Racer alebo Svetová vojna Z. A Jürgen Prochnow? Stačí spomenúť iba zoznam hollywoodskych trhákov, kde hral väčšinou záporné postavy, ako napr.: Ponorka, Duna, Policajt z Beverly Hills 2, Sudca Dredd, Air Force One, Anglický pacient, Telo ako dôkaz a Da Vinciho kód. Film bol natočený podľa rovnomennej a veľmi úspešnej knižnej predlohy a získal výborné ohlasy na festivale v Berlíne. Režíruje Stephan Rick, pre ktorého je snímka filmovým režijným debutom. Zaujal vám film natoľko, aby ste mu dali šancu aj v kine?

 

 

Najzaujímavejšia nemecká snímka roka o drogách mieri aj do našich kín. Kde si ju budeš môcť pozrieť?

Ohodnoť článok
1
Zdroj: bontonfilm.sk, csfd.cz