Disney po vzore Foxu odtajnilo dátumy premiéry pre množstvo očakávaných filmov, pričom niektoré sloty ešte ani nemajú pridelený film, respektíve nevieme, o aký projekt ide. Najprv si však niečo povieme o Indiana Jonesovi (o jednotlivých snímkach sa už tradične dozviete viac po kliknutí na modrý odkaz presmerúvajúci na naše minulé články). Harrison Ford už nie je zďaleka najmladší, no ďalší rok čakania ho snáď nezabije (no pun intended, aj keď v roku 2020 už bude mať 78 rokov). Pôvodne sme sa ďalšieho príbehu nesmrteľného dobdrodruha mali dočkať 19. júla 2019. Po novom to však bude 10. júla 2020. Počkáme si teda celé tri roky. To čakanie je však opodstatnené. Keďže režíruje Spielberg, musí si na to najprv nájsť čas.

 

Steven by najradšej do kín posielal dva filmy ročne (nakoniec od toho ďaleko nebudeme), a to sa odrazilo aj na plánoch pre Indyho. Ešte tento rok by niektoré kiná mali premietať snímku The Post s Tomom Hanksom a Meryl Streep, zatiaľ čo Spielberg pracuje ešte aj na postprodukcii očakávaného veľkolepého sci-fi Ready Player One. Do toho si ešte musíme pripočítať náboženskú drámu The Kidnapping of Edgardo Mortara od scenáristu Lincolna, ktorá sa teda najneskôr začne natáčať o rok a vám je už jasné, že Spielberg toho má jednoducho veľa. K Indymu sa pravdepodobne dostane až začiatkom roka 2019. Je to jednoducho blázon. 

 

Indiana Jones 5 režíruje už spomínaný Steven Spielberg a do ikonickej roly sa vráti Harrison Ford a scenár píše David Koepp (Carlitova cesta, prvý Raimiho Spider-Man, Indiana Jones 4, Muži v čiernom 3, Jurský park, Inferno...).

 

Disney odložilo premiéru Indiana Jones 5 o rok neskôr. Na druhej strane, Star Wars: Epizóda IX dorazí v lete 2019

 

Tým dnes však zďaleka nekončíme. K ďalším snímkam si čo-to povieme neskôr, nateraz sa ešte musíme venovať Star Wars: Episode IX. Mnohí si mysleli, že Star Wars si odteraz budú zaberať decembrové dátumy premiér, no ako sa zdá, vôbec to nemusí byť pravda. Zatiaľ čo The Last Jedi uvidíme skutočne v decembrových dňoch tohto roka, Episode IX dorazí do kín 24. mája 2019 (po vzore spin-offu o Han Solovi. Ten má premiéru naplánovanú na 25. máj 2018), takže sa môžeme pripraviť, že okolie minimálne týždňa okolo tohto dátumu bude v kinách nesmierne pusté. Ide pritom o začiatok blockbusterovej sezóny. Samozrejme, Hollywood sa nezľakne natoľko, že by bol koniec mája a začiatok júna úplne prázdny, bude však zaujímavé sledovať, koľko filmov sa teraz bude od Star Wars pratať čo najďalej. Ako prví sa určite popakuje remake Doctora Doolittlea s Downeym a film o Minecrafte. 

 

Epizódu IX režíruje Colin Trevorrow (Jurassic World, na obrázku nižšie). Zmena dátumu je logická, Star Wars si upevní májové/letné premiéry aj pre svoje ďalšie filmy a december prenechá Avatarom. Okrem iného filmu pomôže aj SW Celebration a vlastne celé to obdobie okolo apríla-mája, kedy Star Wars ožíva, nehovoriac o podpore predaja merchu. 

 

Disney odložilo premiéru Indiana Jones 5 o rok neskôr. Na druhej strane, Star Wars: Epizóda IX dorazí v lete 2019

Ohodnoť článok
4
Zdroj: collider.com, collider.com
Foto: Disney