O chystanej dráme s názvom Kursk, ktorá bude adaptovať ponorkovú katastrofu zo začiatku tohto milénia, sme vás v krátkosti informovali už v máji minulého roku. No snímka bola vtedy ešte len v štádiu príprav, čo sa teraz konečne mení. Zahraničné novinky totiž hlásia, že natáčanie, ktoré pobeží v Belgicku, Nórsku a Francúzsku, je momentálne v plnom prúde, takže by sme sa už čoskoro mohli dočkať nejakých tých prvých obrázkov. Ak vám náhodou vyššie spomínaná udalosť nič nehovorí, tak vedzte, že príbeh snímky vychádza z knihy A Time to Die: The Untold Story of the Kursk Tragedy, za ktorou stojí uznávaný žurnalista Robert Moore, a zameria sa na skutočný príbeh ruskej jadrovej ponorky K-141 Kursk.

 

Tá počas vojenského cvičenia dňa 12. augusta 2000 následkom explózie klesla na dno Barentsovho mora a vzala so sebou množstvo ľudských životov. Na strieborných plátnach tak neuvidíme iba drámu odohrávajúcu sa vo vnútri poškodenej ponorky, ale aj bezmocnosť rodinných príslušníkov uväznených námorníkov, ktorí pri pátraní po akýchkoľvek odpovediach neustále narážali na rôzne byrokratické prekážky. Režíruje Thomas Vinterberg (Jagten s Madsom Mikkelsenom), o scenár sa postaral Robert Rodat (Saving Private Ryan) a hudbu zloží nesmierne talentovaný Alexandre Desplat. Čo sa samotného hereckého obsadenia týka, zahrajú si napríklad Matthias Schoenaerts, Colin Firth, Léa Seydoux, Peter Simonischek, Max Von Sydow či Michael Nyqvist. Presný dátum premiéry zatiaľ nepoznáme, je však naplánovaná na rok 2018.

 

Matthias Schoenaerts vo Vinterbergovom filme Far from the Madding Crowd (2015)

Začalo natáčanie drámy Kursk s Colinom Firthom a Léou Seydoux, ktorá nám vyrozpráva skutočný príbeh o katastrofe na ruskej jadrovej ponorke

Ohodnoť článok
2
Zdroj: comingsoon.net