Filmy - Novinky

Tvorca úspešného District 9, Neill Blomkamp, plánuje vytvoriť samostatne fungujúce štúdio venujúce sa príšerám

Režisérova vízia je naozaj smelá.

18. máj 2017, 13:16
18. máj 2017, 13:16

Filmové úspechy tohto talentovaného režiséra začali už v jeho v mladosti, keď bol za svoj výkon ako dvadsaťjedna ročný nominovaný v kategórii Najlepšie vizuálne efekty na cenu Emmy. Svoju kariéru rozbiehal predovšetkým ako režisér videoklipov do reklám. Pracoval na projektoch pre firmy, ako Nike, Panasonic či Citroen. Okrem toho Blomkamp natočil niekoľko krátkometrážnych snímkov (napríklad Tempbot, Alive In Joburg) a s pomocou známeho Petera Jacksona sa dopracoval k prvému celovečernému počinu District 9 (2009).

 

Aj vzhľadom na skutočne nízky rozpočet dosiahol film nepopierateľné kvality a ukázal svetu, že meno Neill Blomkamp stojí za povšimnutie. Neskôr Blomkamp pokračoval akčnými sci-fi snímkami Elysium (2013) a Chappie (2015). V súčasnej dobe ale nikto netušil, čo má v najbližšom čase za lubom. Teda až do posledných dní. Zdá sa, že režisér má omnoho väčšie plány než len natočiť ďalší celovečerný film. Pracuje totiž na úplne novom štúdiu, ktoré by sa malo zamerať na výrobu krátkometrážnych filmov so snahou o vytvorenie nových, doposiaľ nevidených monštier. Blomkamp si chce jednoducho ísť svojou vlastnou cestou.

 

Toto nové štúdio označil za experimentálne a potvrdil, že na palube už môžeme počítať so zaujímavým spolupracovníkom. Kto ním vlastne je, ale ukáže až čas. Samotné štúdio ponesie názov "Oats Studios" a na sociálnej sieti Twitter uverejnil jeho zakladateľ aj prvý náhľad na štúdiové logo s naozaj čudesnou príšerou (viď nižšie). Ide určite o mimoriadne odvážny nápad a šance na zabodovanie sú pri Blomkampovej fanúšikovskej základni nemalé. Samozrejme, všetko bude následne závisieť hlavne od výslednej kvality vydaných "kraťasov". V prípade priaznivého prijatia by sme sa po krátkometrážnej tvorbe mali znova dočkať aj celovečerných snímkov, ktoré budú na ňu naväzovať. Akú šancu tomu dávate na úspech vy?

Tvorca úspešného District 9, Neill Blomkamp, plánuje vytvoriť samostatne fungujúce štúdio venujúce sa príšerám

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.