Filmy - Novinky

O čom bude tretia časť mysteriózneho Cloverfieldu? Cesta na strieborné plátno nebola taká jednoznačná

Snímka s názvom God Particle je zahalená tajomstvom a my sme zvedaví, čo tvorcovia vymyslia tentokrát.

18. máj 2017, 23:05
18. máj 2017, 23:05

Štúdio Paramount si v spolupráci s J.J.Abramsom a jeho spoločnosťou Bad Robot vytvára vlastný filmový vesmír Cloverfieldu. Jednotka priniesla do modernej kinematografie niečo nové a uspela nadmieru dobre len s 25-miliónovým rozpočtom. Jej pokračovanie z minulého roka s názvom 10 Cloverfield Lane si získalo divákov poriadnou dávkou neistoty a napätia, pričom nezabudlo vytvoriť hustú atmosféru len s troma hercami. Vzniká akási netypická sága a tvorcovia majú do budúcna skutočne veľké plány. Ďalšia časť s názvom God Particle bude režírovaná pomerne neznámym Juliusom Onahom (The Girl is in Trouble), ktorý sa bude snažiť nasledovať svojich predchodcov. O čom vlastne snímka bude a ako prebiehala jej produkcia?

 

O čom bude tretia časť mysteriózneho Cloverfieldu? Cesta na strieborné plátno nebola taká jednoznačná

 

God Particle bol napísaný scénáristom Orenom Uzielom ešte pred 10 Cloverfield Lane - dokonca ešte predtým, ako sa univerzum Cloverfieldu začalo považovať za niečo veľkolepejšie. Bol to len akýsi pokus o Uzielov ďalší celovečerák po jeho režisérskom debute Shimmer Lake. No ako to už v Hollywoode chodí, jeho projekt sa povaľoval roky kade-tade ako samostatné sci-fi, až sa nakoniec dostal do rúk Paramountu a Abramsa. Štúdio mu pomohlo film oživiť, avšak požadovalo vlastné úpravy, aby snímka zapadla do vesmíru čo najlepšie. A tak to celé začalo a postupne do seba zapadlo. Sami viete, že presadiť originálny film nie je v dnešnej dobe vôbec ľahké. O to horšie, ak ide o science fiction.

 

O čom bude tretia časť mysteriózneho Cloverfieldu? Cesta na strieborné plátno nebola taká jednoznačná

 

Dej snímky nám priblíži skupinku astronautov, ktorí na vesmírnej stanici narazia na čosi poriadne tajomné, čo ich prinúti bojovať o svoj holý život, zatiaľ čo ich realita bude nejakým spôsobom pozmenená. Podľa informácii by sme mali dostať niečo inovatívne a svoju úlohu by malo zohrávať aj urýchľovanie častíc. God Particle má pomerne zaujímavú, ale aj kvalitnú hereckú zostavu: David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Elizbaeth Debicki, Daniel Brühl, Chris O’Dowd, Ziyi Zhang, John Ortiz a Aksel Hennie. Premiéry sa dočkáme až 30. novembra 2017. Tešíte sa rovnako ako my?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.