Príbeh zavedie diváka do pochmúrneho a chladného prostredia, ktoré naplno využíva nielen studené zimné počasie mimo obydlie, ale aj napätú a ťaživú situáciu medzi členmi rodiny v domácnosti. Hlavným ťahúňom deja je samozrejme Tom Hardy, okolo ktorého je postavený celý trinásťminútový krátkometrážny film. Dopĺňa ho mladší brat, ktorý nemá enormné ego a silu svojho brata. Preto pred svojimi problémami radšej neustále uteká. Vlastne ho aj v celej snímke vidíme častejšie bojazlivo bežať ako pokojne kráčať. Tom je však odhodlaný svojho brata prevychovať a spraviť z neho poriadneho chlapa. Jeho vzdelávacie metódy sú síce obzvlášť drastické, ale násťročný braček nemá absolútne na výber, ak chce vyliezť z ulity týraného slabocha. Mimo domov ho Tom neochráni pred rovesníkmi!

 

Nahý Tom Hardy vychováva i trýzni vlastnú krv v role staršieho šialeného brata (Tip na film)

 

Tom Hardy opäť predviedol excelentný výkon, v ktorom stráca akékoľvek zábrany (znova pobehuje veľmi často úplne nahý). Vystupuje ako slobodný exhibicionista, enormný psychopat, voľnomyšlienkársky umelec a pravdepodobne aj ako bývalý vojak (na hlave má zelený baret). Musím konštatovať, že roly totálnych magorov mu fakt sedia. Popri pomáhaní bratovi ho aj sám trýzni. Za blbé pripomienky dostáva facky alebo si z neho doslova spraví boxovacie vrece. Prečo by ste mali dať tejto jednohubke šancu? Komediálna dráma vykresľuje komplikovaný a špecifický vzťah dvoch bratov, v ktorom je jeden z nich inšpiráciou a vzorom pre toho druhého. Taktiež vás ani jedna jediná scéna nestihne unudiť k smrti. Ak vás nepresvedčili spomínané argumenty, tak si pozrite kraťas už len kvôli Tomovi. Je v ňom jednoducho uletene úžasný.

 

Nahý Tom Hardy vychováva i trýzni vlastnú krv v role staršieho šialeného brata (Tip na film)

 

Krátkometrážna dráma vznikla vo Veľkej Británii už v roku 2011. Režisérom projektu bol Greg Williams, scenár napísal Douglas Ray a ako hlavný producent snímky pôsobil Bob Ford. Popri Tomovi Hardymu sa vo filme predviedli aj herci, ako Sean Teale, Ben Macleod a Nathaniel Parker. V hlave mi ostala len myšlienka – Kto pomáhal komu? Odveký príbeh o vzťahu staršieho brata s mladším súrodencom získal úplne odlišný pohľad a extravagantnejší rozmer ako predchádzajúce pokusy o zobrazenie tejto tematiky. Pod článkom nájdete celý film dostupný na Youtube.

 

Ohodnoť článok
11
Zdroj: csfd.cz
Foto: HenPeg Productions/LOKI, tumblr.com