Vieme, že sme vás nepotešili, no verte nám, ani my z toho nie sme vôbec nadšení. Podľa najnovších informácií by sme si mali radšej poriadne vychutnať nasledujúcu siedmu sériu, lebo tej ôsmej sa na budúci rok nemusíme vôbec dočkať (hovorí sa o rozmedzí rokov 2018-2019). Ale keď sa už na poslednú sériu dostane, malo by ísť o vcelku jedinečnú záležitosť podobajúcu sa filmovému spracovaniu. Programový riaditeľ, Casey Bloys, sa vyjadril k téme nasledovne: „Nerád by som preháňal, ale nedokážem si predstaviť, že by bol niekto zo siedmej série sklamaný. Je skrátka úžasná."

Ďalej sa nezabudol vyjadriť aj k piatim scenárom v rámci sveta Game of Thrones, ktoré sme vám už spomínali. Tvrdí, že nie je vylúčené, že sa ani jeden z projektov nedostane do finálnej podoby, no taktiež sa môže stať aj to, že sa uskutočnia všetky. Jedna vec je ale istá. Kľúčoví tvorcovia Game of Thrones, Benioff a Weiss, sa chcú od spin-offov držať ďalej, aby si mohli šou tentokrát vychutnať už iba ako verní fanúšikovia bez obáv o scenáristické alebo produkčné problémy. Natáčať seriál tak obrovských rozmerov asi nie je žiadna hračka.

Posledná séria Game of Thrones možno dorazí až o dva roky! Máme však aj potešujúce správy

 

Úctyhodným faktom ale zostáva, že v čase predpokladaného vydania poslednej série budú Benioff a Weiss pracovať na projekte dlhých 12 rokov, pričom všetok svoj profesionálny čas venovali práve seriálu. Ani raz sa nestalo, že by medzi sezónami skúšali točiť aj nejaké filmy. Takže z tohto pohľadu je nadmieru pochopiteľné, že od ďalších projektov chcú dať v podstate ruky preč. Za ich odhodlanie a snahu im môžeme len a len ďakovať.

Dilema ohľadom Benioffa a Weissa je už teda zodpovedaná, ale ako sa do vývoja zapojí spisovateľ George R.R. Martin? To sa má údajne odlišovať v rámci individuality. Scenáristi majú právo rozhodnúť sa sami, ako veľmi budú na svojich nápadoch s Georgeom spolupracovať. Niektorí jeho kooperáciu uvítali, iní sa pozreli na zdrojový materiál a jednoducho hneď začali písať. V danom prípade teda nejestvuje jednotná cesta, ale v každom prípade bude George všetky scenáre čítať, aby k nim mohol zaujať svoj postoj. Myslíte, že nám tvorcovia stihnú priniesť poslednú sezónu aspoň do konca roku 2018? A koľko spin-offov by ste uvítali? Postačí vám aj jeden kvalitný, alebo patríte medzi nenásytných divákov, ktorým by vyhovoval aj väčší počet?

Posledná séria Game of Thrones možno dorazí až o dva roky! Máme však aj potešujúce správy

Ohodnoť článok
63
Zdroj: collider.com, comingsoon.net
Foto: HBO