Sofiu Boutellu už onedlho uvidíme po boku Toma Cruisea vo fantasy dobrodružstve Múmia, herečka však už má dohodnutý ďalší projekt. Zamieri totiž do HBO, konkrétne do ich adaptácie kultového sci-fi románu Raya Bradburyho Fahrenheit 451. Mala by tak doplniť Michaela B. Jordana (Creed) a Michaela Shannona (Nocturnal Animals). Režírovať bude Ramin Bahrani (99 Homes), ktorý napísal scenár spoločne s Amirom Naderim.

 

Sofia Boutella z Múmie si zahrá po boku Michaela B. Jordana a Michaela Shannona v adaptácii sci-fi románu 451 stupňov Fahrenheita

 

Príbeh sa odohráva v dystopickej budúcnosti, kde životy a myslenie ľudí úplne ovládla televízia a zábavné technológie. Knihy sú oficiálne zakázané a špeciálni "požiarnici" majú za úlohu ich spaľovať. Jedným z nich je aj Montag (Michael B. Jordan). Ten svoju prácu vykonáva poctivo a nikdy by mu ani nenapadlo spochybňovať ju. Potom sa však zoznámi so svojou novou susedkou Clarissu McClellan (Sofia Boutella), ktorá mu povie o minulosti, kedy ľudia nežili v strachu a vzbudí v Montagovi zvedavosť po knihách. Tajne začne čítať knihy určené na spálenie a neskôr ich aj skrýva vo svojom dome. Keď sa však jeho tajomstvo vyjde na povrch, je nútený dať sa na útek.

 

Bradburyho román sa sfilmovania prvýkrát dočkal v roku 1966. Režíroval François Truffaut a hlavné úlohy si strihli Oskar Werner a Julie Christie. Zdá sa však, že ani nová adaptácia sa nenechá zahanbiť. Za kamerou sedí schopný režisér a doterajšie obsadenie je viac než slušné. Dúfajme teda, že HBO zaboduje a doručí nám výživnú sci-fi pecku. Dátum premiéry zatiaľ nie je známy.

 

Sofia Boutella z Múmie si zahrá po boku Michaela B. Jordana a Michaela Shannona v adaptácii sci-fi románu 451 stupňov Fahrenheita

Ohodnoť článok
2
Zdroj: comingsoon.net