Dokumenty

Dokument AWAKEN skúma vzťah moderných technológií s prírodou. Čaká na nás viac ako 30 krajín, 4K rozlíšenie a skupina M83

Čaká na nás ďalší kvalitný dokumentárny film?

13. júl 2017, 22:38
13. júl 2017, 22:38

AWAKEN je dokumentárny film, ktorý skúma vzťah ľudstva s modernými technológiami a so svetom prírody. Snímka, ktorá bola nakrúcaná v priebehu piatich rokov vo viac ako 30 krajinách, prináša najnovšie kinematografické vymoženosti z podvodnej i leteckej perspektívy. Prekrásne časozberné videá v 4K rozlíšení sú samozrejmosťou. Autori poskytnú divákom úplne nový pohľad, ktorý zachytáva náš svet takým spôsobom, akým to doposiaľ nikdy nebolo možné. AWAKEN je oslavou spirituality života, skúmania Zeme a nekonečnosti vesmíru. 

 

O film sa postará Tom Lowe (Timescapes), ktorý je nielen režisérom, ale aj kameramanom a producentom. Ospevovaný filmár Terrence Malick (Song to Song, Badlands, The Thin Red Line) a dokumentarista Godfrey Reggio dokonca vypomôžu s produkciou. Celý film je vyrobený bez použitia postprodukčných efektov na zlepšenie obrazu, z čoho podľa autorov vyplýva takmer neskutočná úroveň reality. Emočný zážitok je posunutý o level vyššie nielen kvôli vizuálu. Aj hudobná zložka je znamenitá. Trailerom nás sprevádza skvelá francúzska kapela M83 (Oblivion, Suburra, The Fault in Our Stars, Divergent), ktorá už viackrát potvrdila svoju hudobnú kvalitu v mnohých snímkach. Ostáva nám už len dúfať, že si túto skupinu vypočujeme aj v priebehu samotného počinu. Presný dátum premiéry nie je zatiaľ známy, avšak film uvidíme už počas nasledujúceho roka. Ak vás zaujal tento dokument v modernom kabáte, klikajte na na oficiálnu stranku alebo na ich Instagram. 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.