Recenzie

Štyridsiatnik loviaci zazobané starenky pred smrťou nám v komédii How to Be a Latin Lover ukázal, ako byť pravým zlatokopom (Recenzia)

Je Ako sa stať zlatokopom iba ďalšou zbytočnou komédiou, alebo nás konečne dokáže niečím prekvapiť?

17. júl 2017, 11:02
17. júl 2017, 11:02

Príchod poctivých letných mesiacov sa každoročne nesie v znamení skvelých televíznych drám, veľkých kino blockbusterov a v neposlednom rade aj hŕstkou nízkoprofilových komédií. Od posledných menovaných toho zvyčajne veľa nečakáme a berieme ich iba ako oddychovú vložku v nabitom prázdninovom kalendári. Rovnakým prípadom pre mňa bol aj film s názvom How to Be a Latin Lover, ktorý sľuboval tonu jednoduchého humoru, sympatickú dvojicu Eugenia Derbeza a Salmy Hayek a samozrejme návod, ako sa stať perfektným zlatokopom. 

 

Štyridsiatnik loviaci zazobané starenky pred smrťou nám v komédii How to Be a Latin Lover ukázal, ako byť pravým zlatokopom (Recenzia)

 

Sledujeme v ňom príbeh štyridsiatnika Maxima (Eugenio Derbez), ktorý už od malička túži po luxuse, no je rozhodnutý, že preň nepohne ani len prstom. Stáva sa tak z neho úspešný zlatokop, ktorý si v mladosti nájde staručkú zazobanú polovičku a plánuje s ňou z jej peňazí prežiť zvyšok života. Po dvadsiatich piatich rokoch manželstva, kedy už nevyzerá tak príťažlivo ako kedysi, sa však udeje niečo, čo ho poriadne zaskočí. Jeho láska ho vymení za predajcu áut (Michael Cera) a on končí s prievanom v peňaženke a bez domova. Vyberie sa tak za svojou mladšou sestrou Sarou (Salma Hayek), ktorá žije v malom byte so svojím synom Hugom (Raphael Alejandro). Maximo síce chce pokračovať vo svojom snobskom životnom štýle a žiť po boku starých paničiek, ale taktiež si musí zvyknúť na skromnejšie podmienky a najmä na život s rodinou. 

 

V prvom rade by som rád objasnil, aký humor približne môžete očakávať. Už od prvej scény pochopíte, že tu bude prevažovať drvivé množstvo stokrát videných ohratostí bez nápadu. Mizivé percento dokonca bude tvoriť odpudivý humor, ktorý v snahe rozosmiať diváka prekročí hranicu únosnosti, ale nebojte sa. Nájdete tu aj hŕstku milých scén, ktoré vás buď pobavia (scény s Kristen Bell), alebo aspoň vyčarujú úsmev na tvári. Je ich však málo a prichádzajú v momentoch, kedy sa How to Be a Latin Lover nesnaží byť sprostou komédiou o znudenom zbohatlíkovi, ale v momentoch, kedy film spadá skôr do žánru rodinnej komédie. Derbezova chémia na pľaci so Salmou Hayek je v týchto situáciách veľmi príjemna a aj keď druhá spomenutá vo väčšine scén prehráva a jačí, nejak jej to dokážete prepáčiť (možno to bude tou autentickou španielčinou). Okrem dvoch hlavných postáv sa scenár príliš nemaznal ani s jedným zo štyroch hrajúcich Robov (Rob CorddryRob LoweRob Huebel a Rob Riggle). Najmä okamihy, kedy sa na scéne objavujú dvaja vlastníci obchodu s autami (Rob Huebel a Rob Riggle) vyzerali ako slabučko zvládnutá improvizácia.

 

Štyridsiatnik loviaci zazobané starenky pred smrťou nám v komédii How to Be a Latin Lover ukázal, ako byť pravým zlatokopom (Recenzia)

 

Ako sa stať zlatokopom (Milovník po přechodu) je teda veľmi zvláštny počin. Čakal som od neho oddychovú uletenú komédiu so sympatickým obsadením, pričom som dostal nie práve najvtipnejšiu, no v pár svetlých chvíľach bezpochyby milú rodinnú záležitosť. Stále váham nad tým, koľko bodov si tento film vlastne zaslúží, preto sa skúste riadiť najmä nasledujúcim slovným ohodnotením. Ak vás nenudia ohraté komédie Sandlerovského typu, pričom máte chuť na trochu rodinnej pohody, film si užijete. Ak chcete vybehnúť iba na niečo oddychové so svojou polovičkou, kino skúste, ale upozorňujem vás, že sa budete potýkať s takmer dvojhodinovou stopážou, ktorá vás môže solídne unudiť, ak si v ňom nenájdete to svoje. Za mňa si odnáša 4.5/10.

Aké hodnotenie by si dal ty?
0/10
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.