Seriály

Vikingovia bližšie predstavujú osudy i fotografie nováčikov 5. série

Akým smerom budú pokračovať Vikingovia?

17. júl 2017, 10:56
zdroj: History
17. júl 2017, 10:56

Premiéra 5. série Vikingov nás síce čaká až v novembri, no už teraz poznáme nováčikov 20 epizód. Sú nimi Jonathan Rhys Meyers (biskup Heahmund), Alexander Ludwig (Bjorn Ironside) a Alex Høgh Andersen (Ivar the Boneless). Práve prvý menovaný bistkup, mimoriadný náboženský fanatik a bojovník, bude najväčšou hrozbou pre synov Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel), pričom už záverečné momenty finále minulej série nám predstavili Heahmunda a jeho skupinu kresťanských bojovníkov. Silný Ivar povedie Vikingov do boja. Dokáže súboj týchto dvoch nových postáv obnoviť zašlú slávu seriálu?

 

V novom rozhovore pre stránku Entertainment Weekly hovorí tvorca a scenárista Michael Hirst o novinkách z natáčania novej série. Okrem spomínaného nosného konfliktu sa vyjadril napríklad aj k stavbe Yorku, ktorá značne narástla. Postavili nový obrovský komplex, ktorý obsahuje rozsiahle ulice i úzke kľukaté uličky. Práve v tomto meste dôjde k bitky medzi Ivarom a Heahmundom. 

 

Michael Hirst taktiež okomentoval aj tretiu novú rolu. Podľa jeho slov sa Bjorn ocitne v odlišnom druhu mora, na ktoré nie je vôbec zvyknutý: „Vždy som vedel, že skutočný Bjorn Ironside šiel do Stredozemného mora a ocitol sa v dnešnom Tunisku, na okraji Sahary. Jednou z vecí, ktorá nás obmedzovala, bolo, že sme nemohli vytvoriť púšť na západe Írska.“ Nevieme síce, akým spôsobom filmári vyriešia tento problém, ale je isté, že uvidíme ďalšiu zaujímavú morskú cestu s nebezpečnými nástrahami. Ktorá nová postava vás zaujala zatiaľ najviac?

 

Zobraziť galériu 4 galeria
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.