V prípade, že potrebujete horúce novinky ohľadom akéhokoľvek pripravovaného filmu, akousi studňou týchto informácií je vždy režisér, ktorý by mal vedieť o každej drobnosti. V tomto prípade sa teda ľudia samozrejme obracajú na Denisa Villeneuvea, ktorý momentálne pracuje na finálnej úprave Blade Runnera 2049. Mimo iného fanúšikov po celom svete dozaista zaujíma, aká dlhá nová snímka vlastne bude. S odpoveďou na danú otázku nerobil Villeneuve žiadne tajnosti a i keď sa v konečnom dôsledku môže minutáž tohto očakávaného sci-fi sequelu mierne zmeniť, súčasná verzia podľa jeho slov údajne počíta s úžasnými dvomi a pol hodinami.

 

Ak ste kultovú snímku z roku 1982 ešte nevideli, odporúčame vám prestať čítať. V nasledujúcich riadkoch sa totiž nachádzajú spoilery.

Čo sa ale dialo medzi prvým dielom a jeho skvelo vyzerajúcim sequelom? Kedže ohľadom tejto časovej diery kolovali medzi fanúšikmi rôzne nezrovnalosti a teórie, rozhodli sa tvorcovia filmu danej téme na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu venovať. Neprezradili nám síce, čo bývalý Blade Runner Rick Deckard (Harison Ford) za tie dlhé roky vlastne robil, ale vieme, že po udalostiach z prvého dielu opustil Los Angeles s replikantkou Rachel (Sean Young). Po smrti Dr. Tyrella, tvorcu replikantov, spoločnosť Tyrell Corporation isto nezapadla do zabudnutia, ale naopak, vytvorila nový druh replikantov, ktorý má od predošlých „4-ročných modelov" neobmedzenú životnosť. Pár rokov na to niekto odpáli na západnom pobreží EMP výbušninu, čo spôsobí veľkú stratu elektronických údajov po celom USA a pád celosvetového finančného trhu. Z tohto aktu sú samozrejme najviac obviňovaní replikanti

Nechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopáži
Píše sa rok 2023 a svetové vlády sa rozhodnú zákonným spôsobom zakázať výrobu replikantov. Pôvodné modely, ktoré sa dožívali štyroch rokov sú odstavené a rovnako sú na tom aj novodobé modely Nexus 8. Tí replikanti, ktorí môžu, sa skrývajú. V roku 2025 sa na scéne objavuje vedec Niander Wallace (Jared Leto) a ten so svojou spoločnosťou Wallace Corporation, E&C, značným spôsobom pomôže k ukončeniu svetovej krízy. Príde totiž na spôsob umelého vytvárania potravín a svoj vynález šíri zadarmo do celého sveta, i do kolónií mimo Zeme. Tri roky na to sa pochopiteľne už dávno nevyrábajúca firma Tyrell Corporation nachádza na pokraji bankrotu a Niander Wallace sa jej pozostatky rozhodne odkúpiť. Wallace sa nasledujúce roky snaží financovať vytvorenie replikantov, ktorí budú na slovo poslušní a riadne kontrolovateľní. 

V roku 2036 je jeho firma na takej úrovni, že sa mu podarí zrušiť zákaz výroby replikantov a svetu predstavuje nový rád zdokonalených replikantov Nexus 9. Počiatkom roku 2040 LAPD investuje svoje finančné zdroje na posilnenie jednotiek Blade Runner, ktorí majú za úlohu vystopovať nelegálnych replikantov a „pomôcť im do dôchodku". Až do roku 2049 nám tvorcovia ale neposkytli žiadne bližšie informácie a tak sa vraciame 30 rokov po pôvodných udalostiach do Los Angeles, kde zmena klímy výrazne zvýšila hladiny mora.

Nechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopáži
Vzhľadom na tieto životaohrozujúce zistenia sa vybuduje obrovská stena, chrániaca Los Angeles pred morskými vlnami. Los Angeles ani predtým nebolo mesto k ideálnemu bývaniu s rodinou, avšak vďaka súčasnej situácii je neobývateľnejšie viac, než kedykoľvek predtým. Mestom sa šíri ťažká chudoba a množstvo chorôb. Ľudia, ktorí neboli dostatočne bohatí na to aby odišli do kolónií mimo zeme, sú nechaní týmto ťažkým časom napospas. Neexistuje absolútne žiadne čerstvé jedlo a zvyšní obyvatelia žijú len na geneticky modifikovaných potravinách, ktoré si kupujú z predajných automatov na pouličných trhoch. 

Podľa tejto časovej línie isto správne predpokladáte, že sa príbehovo sa posunieme o tridsať rokov dopredu. V sequele nám film predstaví nového Blade Runnera a zároveň aj dôstojníka LAPD menom K (Ryan Gosling), ktorému sa podarí odhaliť dlho ukrývané tajomstvo. Tajomstvo s potenciálom uvrhnúť do chaosu všetko to, čo zo spoločnosti ešte ostalo. Objav ústredného hrdinu ho tak následne donúti k snahe vypátrať Ricka Deckarda (Harrison Ford), bývalého Blade Runnera, ktorý bol posledné tri dekády nezvestný.

Nechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopáži

 

Comic-Con v San Diegu nám ale okrem týchto úžasných informácií prináša prostredníctvom fotografií aj neuveriteľnú atmosféru, famózne kostýmy, špičkové zbrane a futuristické modely aút. Tie najlepšie sme pre vás pridali na koniec článku. Vychutnajte si ich spolu s nami a rozhodne nám dajte vedieť, aké máte z pripravovaného pokračovania legendy pocity! Ešte pripomíname, že o réžiu filmu sa postaral už spomínaný Denis Villeneuve a scenár mal na starosti harcovník z prvého dielu Hampton Fancher a Michael Green (Logan, Alien: Covenant, American Gods), svoje kamerové zručnosti snímke prepožičal talentovaný Roger Deakins (ohromujúcich 13 nominácií na Oscara) a hudobnú stránku filmu zabezpečil Jóhann Jóhannsson (Sicario, Arrival, Prisoners).

Ak sa pozrieme na herecké obsadenie, tak okrem Harrisa Forda a Ryna Goslinga v snímke počítame napríklad aj s Jaredom Letom, Robin Wright, Anou de Armas, Sylviou Hoeks, Carlou Juri, Daveom Bautistom, Barkhadom Abdim, Hiam Abbass, Davido Dastmalchianom či Edwardom Jamesom Olmosom. Premiéra je naplánovaná na 5. októbra (října) 2017. Pokiaľ vám chýbajú o Blade Runnerovi 2049 akékoľvek informácie, neváhajte vstúpiť do tohto vlákna. Ak by ste naopak chceli vidieť viac fotiek z Comic-Conu, klikajte tu.

 

Nechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopážiNechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopážiNechajte sa vtiahnuť do sveta očakávaného pokračovania Blade Runnera vďaka podrobným informáciám o jeho časovom zasadení a stopáži

Ohodnoť článok
12
Zdroj: collider.com, collider.com, collider.com
Foto: Warner Bros. Pictures a Columbia Pictures, collider.com/Steven Weintraub