Štvrtá epizóda našeho obľúbeného Game of Thrones je za nami a zatiaľ čo vám po každej časti venujeme jeden z našich článkov, musíme sa s vami podeliť aj o čosi viac. V nasledujúcich riadkoch sa budú nachádzať spoilery, takže ak ste sa ešte k sledovaniu nedostali, vráťte sa sem neskôr. Posledných pár minút stopáže sa nieslo v znamení obrovskej bitky medzi Daenerys a Jaimem Lannisterom. Drogon sa postaral o menšie preriedenie armády, keď spoločne s hordou Dothraki napadol konvoj vedený prave Jaimem a celé to pripomínalo jedno obrovské peklo. Nás však zaujíma, ako sa daný súboj natáčal.

 

V prvom rade treba poznamenať, že na prichystanie bojového poľa boli potrebné stovky ľudí, 27 vozov, veľké množstvo čiernej farby pre spáleniny, umelý prach (popol) a spolu s ním aj obhorené telá. Okrem toho bol vo veľkom množstve použitý oheň a digitálne dorobené postavy predovšetkým v akčných sekvenciách prekypujúcich výbuchmi. A aby toho nebolo málo, vedenie plánovalo prekonať rekord v počte horiacich ľudí z jednej scény v piatej sérii. V päťke sa toto číslo zastavilo na 20 postavách, no tentokrát sa štáb so sekvenciou vyhral ešte o čosi viac a tak padol rekord v počte 73 ľudí.

 

Ako sa natáčala explozívna bitka a besnenie Drogona v štvrtej časti Game of Thrones?

 

Natáčanie v Španielsku bolo, pochopiteľne, taktiež poriadne náročné. Režisér Matt Shakman využíval v jednom momente viacero kamier a sústredil sa prevažne na postavu Jaimeho, ktorý vnímal okolie ako kompletnú deštrukciu. Kamery boli umiestnené na špeciálne upravených vozidlách, na upevnených lanách nad postavami a dokonca aj na dronoch. Scéna s vybuchujúcim konvojom dala zabrať viacerým členom štábu, pretože sa pod vozy umiestnili nálože a celú akčnú pasáž bolo potrebné vyladiť s kamerou, drakom a vojakmi naokolo. Samotné výbuchy sa testovali aj mimo pľacu a ak si chcete na vlastné oči pozrieť, ako to na natáčaní vyzeralo, venujte pár minút svojho času videu nižšie. Nebudete ľutovať.

 

 

 

Ohodnoť článok
122
Zdroj: independent.co.uk, independent.co.uk