Veľmi dlhý čas bol Aquaman považovaný za najneužitočnejšieho člena Justice League. To všetko kvôli zobrazeniu jeho postavy z televízneho programu Super Friends. Podľa slov režiséra Jamesa Wana sa názor na postavu čoskoro zmení, a to jeho účasťou v Justice League a neskôr v samostatnej sólovke.

 

James Wan si nemôže vynachváliť rozhodnutie Zacka Snydera obsadiť do úlohy kráľa Atlantisu svalnatého Jasona Momou. Má v pláne využiť plný potenciál postavy a celú mytológiu tohto na pol človeka, na pol Atlanťana, medzi ktorého schopnosti patrí aj rozprávanie s rybami. Wan má v pláne vo filme ponechať aj niektoré vtipy a narážky zo spomináného seriálu, ktoré poznačili vnímanie tejto postavy.

 

„Momoa je ten typ človeka, z ktorého si nedovolíte robiť žarty a presne tak bude vyzerať aj jeho postava. Akonáhle sa objaví v zábere, zabudnete na všetky vtipy o Aquamanovi.“ tvrdí Wan.

 Režisér Aquamana v tom má jasno: Vtipy o kráľovi morí už čoskoro skončia. Jason Momoa vám totiž ukáže, že v jeho prítomnosti ide do tuhého

 

Momoa má skúsenosť s podobným žánrom, keď ho preslávilo hlavne stvárnenie Khal Droga v Game of Thrones. Dúfajme, že dokáže vyťažiť z postavy čo najviac a presvedčí všetkých o svojich desivých schopnostiach.

 

Okrem Momou si vo filme zahrá Amber Heard ako Mera, Willem Dafoe ako Nuldis Vulko, Yahya Abdul-Mateen II stvárni Black Mantu, Temuela Morrison ako Thomas Curry, Dolph Lundgren ako King Nereus, Patrick Owen Wilson ako Princ Orm Marius známy ako Ocean Master a Nicole Kidman ako kráľovná Atlanna. Aquaman sa u nás dostane do kín 21. decembra 2018, ale môžeme sa naňho tešiť už 17. novembra 2017, kedy do kín dorazí Justice League.

Ohodnoť článok
24