Filmy - Novinky

Leonardo DiCaprio si zahrá Leonarda da Vinciho v pripravovanej biografii zastrešenej štúdiom Paramount

Paramount Pictures získali práva na adaptáciu knihy o jednom z najslávnejších vynálezcov.

12. august 2017, 23:03
zdroj: collider.com
12. august 2017, 23:03

Variety práve prišlo s informáciou, že Paramount Pictures si 7-cifernou ponukou zabezpečilo práva na filmovú adaptáciu knihy Waltera Isaacsona a predčili tak aj Universal, ktorý mal o práva záujem tiež. Isaacsonova kniha je biografickou prácou o Leonardovi da Vincim a toho vo filmovej adaptácii nestvárni nik iný ako jeho menovec Leonardo DiCaprio.

 

DiCaprio sa zároveň ujme úlohy producenta. Práva na adaptáciu Isaacsonovej knihy „Leonardo da Vinci“ sa ešte v sobotu ráno pokúšali získať aj Universal Pictures, no tí napokon neboli ochotní dorovnať najvyššiu ponuku zo strany Paramount. Práva na sfilmovanie knihy boli predané ešte pred jej samotným vydaním, ktoré je naplánované na 17. októbra 2017. Túžba Lea DiCapria stvárniť na filmovom plátne svojho renesančného menovca nie je žiadnou náhodou. Jeho matka tvrdí, že DiCaprio bol pomenovaný práve po slávnom vynálezcovi a umelcovi. Myšlienku vraj dostala v momente, keď pocítili prvé kopnutie nenarodeného syna, ktoré malo prísť na výstave diel da Vinciho v Uffizi galérii vo Florencii.

 

Walter Isaacson je svetoznámy autor zodpovedný za biografie veľkých myslí ako Albert Einstein, Steve Jobs či Benjamin Franklin. Jedna z jeho kníh bola adaptovaná pre National Geography pod názvom Genius. V nej si Alberta Einsteina zahral vynikajúci Geoffrey Rush

 

Leonardo DiCaprio si zahrá Leonarda da Vinciho v pripravovanej biografii zastrešenej štúdiom Paramount

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.