Snímka s názvom Motýľ (Papillon) natočená v roku 1973 režisérom Franklinom J. Schaffnerom (Planéta opíc) dostane očakávaný remake už tento rok. Na režisérsku stoličku sa posadil Dán Michael Noer (Severozápad, R). V pôvodnej snímke sme mohli v hlavných úlohách vidieť herecké esá, ako Dustina Hoffmana a Stevea McQueena. Obsadenie hlavných úloh Motýľa by malo tentokrát pozostávať zo súčasných hviezd Ramiho Maleka (Mr. Robot, Noc v múzeu) a Charlieho Hunnama (Sons of Anarchy, Kráľ Artuš: Legenda o Meči). Scenár k filmu napísal Aaron Guzikowski, ktorý sa oň postaral aj pre film Prisoners (2013, r. Dennis Villeneuve). 

 

Príbeh je založený na udalostiach zo života Henriho "Papillon" Charriereho, drobného kriminálnika. Dej sa odohráva v 30. rokoch minulého storočia vo Francúzsku, kde Motýľa (Hunnam) nespravodlivo odsúdia za vraždu a pošlú do trestaneckej kolónie, v ktorej panuje násilie a korupcia. Tu sa Motýľ stretáva s bohatým mužom s menom Louis Dega (Malek), s ktorým sa na základe vzájomnej dohody rozhodnú pomôcť jeden druhému. Dega požaduje od Charriereho ochranu pred ostatnými väzňami, za čo mu na oplátku pomôže s útekom z väzenia. Film bude mať premiéru na festivale v Toronte budúci mesiac, pričom nie je známe, kedy sa  dostane do ostatných krajín vrátane Slovenska. Dáte prednosť novému spracovaniu, alebo si radšej vyberiete pôvodnú snímku?

Papillon z roku 1973
Takto vyzerá remake drámy Motýľ z roku 1973 v hlavnej úlohe s Rami Malekom a Charliem Hunnamom

 

A takto vyzerá remake

Takto vyzerá remake drámy Motýľ z roku 1973 v hlavnej úlohe s Rami Malekom a Charliem HunnamomTakto vyzerá remake drámy Motýľ z roku 1973 v hlavnej úlohe s Rami Malekom a Charliem Hunnamom

Ohodnoť článok
9
Zdroj: empireonline.com