Nový projekt mladého režisérskeho talentu Damiena Chazelleho s názvom First Man je filmom, ktorý vzbudzuje veľké očakávania. Chazelle sa zlatými písmenami zapísal do nedávnej filmovej histórie geniálnymi kúskami Whiplash a La La Land, sme teda mimoriadne zvedaví, ako si poradí s biografickým žánrom, kde hudba prvýkrát nebude mať dominantné postavenie. Už vieme, že hlavnú úlohu vo First Moon si zahrá Ryan Gosling (La La Land, Drive) a uvidíme aj Coreyho Stolla (Ant-Man), Jasona Clarkea (Dawn of the Planet of the Apes), Claire Foy (Wolf Hall) a Kylea Chandlera (Super 8).

 

Seriálový Punisher Jon Bernthal si zahrá s Ryanom Goslingom v biografickej dráme First Man od režiséra La La Land a Whiplash

 

K týmto hercom teraz pribudlo ďalšie známe meno. Vo First Man si totiž zahrá aj Jon Bernthal, známy z hitoviek, ako Vlk z Wall Street či Baby Driver, ktorého uvidíme aj v seriálovom Punisherovi. First Man bude vychádzať z knihy Jamesa Hansena First Man: A Life Of Neil A. Armstrong a rozpovie nám príbeh astronauta Neila Armstronga (Gosling) a misie Apolla 11. Snímka bude skúmať obetu a cenu Armstronga, ale aj celého národa na jednej z najnebezpečnejších misii v histórii. Scenár napísal Josh Singer (odniesol si Oscara za Spotlight). Prvá klapka by mala padnúť už túto jeseň, film samotný by mal do kín vstúpiť 12. októbra (říjen) 2018.

Ohodnoť článok
1
Zdroj: comingsoon.net