Filmy

V týchto dňoch vzniká nová slovenská dráma inšpirovaná vraždou Daniela Tupého. Otca, ktorému neonacisti zabijú syna si zahrá Roman Luknár

Projekt s názvom Ostrým nožom otvorí bolestivú kapitolu moderných slovenských dejín.

4. september 2017, 11:23
zdroj: Nutprodukcia
4. september 2017, 11:23

V Bratislave momentálne prebieha nakrúcanie projektu, ktorý by mali pozorne sledovať všetci milovníci slovenskej kinematografie. Snímka talentovaného filmára Teodora Kuhna s pracovným názvom Ostrým nožom sa inšpirovala skutočnými udalosťami, ktoré svojho času vydesili celé Slovensko. Písal sa rok 2005 a študenta Daniela Tupého vtedy napadli a zabili neonacisti.

 

Hlavným hrdinom filmu bude Ľudo (Roman Luknár), ktorému neonacisti zabijú jeho jediného syna. Páchatelia sú však prepustení na slobodu a zúfalý otec sa zo všetkých síl snaží dostať ich späť za mreže. Okrem Luknára uvidíme aj Elu Lehotskú, Davida Hartla, Táňu Radeva, Janu Valockú, Janu Oľhovú a Zuzanu Šebovú. „Chcem otvoriť túto boľavú ranu, jednu z najpálčivejších v dejinách moderného Slovenska,“ povedal pre portál TREND režisér. Premiéry by sme sa mali dočkať niekedy v priebehu budúceho roka. Fotografie z nakrúcania si môžete pozrieť na oficiálnom instagrame snímky.

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.