Populárny muzikant Jared Leto je okrem svojho nemalého hereckého talentu známy aj tým, že sa často a zároveň veľmi dôsledne vžíva do postáv, ktoré vo filmoch stvárňuje. Nakoniec, o jeho method acting ste si mohli naposledy prečítať v súvislosti s komiksovou tímovkou Suicide Squad, kde ako Joker strašil kolegov nielen svojím správaním, ale aj divnými darčekmi, akými boli napríklad análne guličky, mŕtve prasa či použité kondómy. A že svojej povesti neostal nič dlžný ani počas natáčania očakávaného sci-fi Blade Runner 2049, nám teraz dokazuje samotný režisér Denis Villeneuve.

 

Talentovaný Jared Leto sa kvôli Blade Runnerovi nechal na natáčaní

 

Podľa jeho slov sa totiž Leto vložil do postavy menom Niander Wallace natoľko, že sa po dobu celej produkcie rozhodol nosiť špeciálne kontaktné šošovky, ktoré ho kompletne zbavili zraku, čo scénam údajne dodalo výraznú dávku energie a napätia. Z najnovšieho vyjadrenia kanadského režiséra sa ale dozviete viac:

 

Všetci sme počuli príbehy o tom, ako sa Jared transformuje do postáv, no ani to ma nepripravilo na to, čo malo prísť. Vošiel do miestnosti, vôbec nič nevidel a za pomoci asistenta sa pohyboval veľmi pomaly. Bolo to ako pozerať sa na Ježiša vstupujúceho do chrámu. Všetci ostali absolútne ticho a v úžase, bol v tom prítomný akýsi druh posvätného momentu. Bolo to nesmierne nádherné a silné zároveň, bol som dojatý k slzám. A to išlo iba o kamerové testy.

 

Nuž, toto sú pomerne silné slová. Ak sa však v podaní Leta dočkáme aspoň z polovice tak dobrého výkonu, ako Villeneuve opisuje vyššie, máme sa rozhodne na čo tešiť. Koniec koncov, o atraktívnosti a pôsobivej tajomnosti jeho postavy sa môžete presvedčiť aj v prvom z troch prequelových kraťasov zo sveta Blade Runnera, ktoré nám majú priblížiť udalosti, odohrávajúce sa medzi kultovým originálom a blížiacim sa pokračovaním. Toho sa dočkáme už 5. októbra (října) 2017. Čo hovoríte na slová režiséra? Myslíte si, že nás Jared svojím talentom opäť raz ohúri?

 

Talentovaný Jared Leto sa kvôli Blade Runnerovi nechal na natáčaní

Ohodnoť článok
35
Zdroj: screencrush.com