Netflix nám už priniesol pár zaujímavých seriálov, ktoré boli produkované v Európe. Patrí medzi ne napríklad Marseille s Gerardom Depardieuom či The Crown o anglickej kráľovnej Alžbete II. Najnovšie sa však produkcia streamovacej služby presunie aj do Poľska, kde by mal celý projekt vzniknúť v príslušnom jazyku.

 

Témou seriálu bude otázka: Čo by sa stalo, keby nikdy neprišlo k pádu Železnej opony? Ide teda o špionážny seriál zaoberajúci sa Studenou vojnou medzi USA a Ruskom. Herecké obsadenie seriálu ešte nie je známe, no my už vieme, že scenáristom príbehu sa stal Joshua Long, o produkciu sa postarali páni Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) a Robert Zotnowski (House of Cards) spolu s poľským producentom Andrzejom Besztakom. Na miesto režiséra zasadne Agnieszka Holland (Horiaci ker), ktorá bola už 3 krát nominovaná na Oscara.

Producent Frank Marshall taktiež nie je žiadnym nováčikom v hre, okrem spomínaných filmov totiž stojí aj za niekoľkými ďalšími veľkými filmami, ako napríklad Dobyvatelia stratenej archy, Šiesty zmysel, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona či najnovšie Sully od Clinta Eastwooda. Režisérka sa k celému projektu vyjadrila nasledovne: „Sme naozaj radi, že budeme môcť spojiť tím Netflixu, našich amerických producentov a scenáristov spolu s poľským talentom a citom pre detail." Frank Marshall dodal: „Vždy som chcel spolupracovať s Agnieszkou, takže som skutočne nadšený, že môžem produkovať seriál spolu s Netflixom a celým poľským tímom plným skutočne šikovných ľudí." Pozriete si prvý seriál od Netflixu s originálnym poľským jazykom, alebo dáte prednosť niektorému z iných klasických projektov tejto spoločnosti?

 

Fotka z filmu Agnieszky Holland, Horiaci ker
Netflix nám v roku 2018 predstaví svoj prvý poľský seriál. Režírovať ho bude Agnieszka Holland, autorka filmu Horiaci ker

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net