Nová snímka Guillerma del Tora, The Shape of Water, sa momentálne nachádza v spoločnosti kritikmi najlepšie prijatých filmov roku 2017 a na festivaloch sa dočkal množstva ocenení (vrátane Golden Lion v Benátkach, naša recenzia tu). Režisér nám však okrem očarujúcej fantasy pripravil aj ďalšie prekvapenie - značne nekonvenčnú erotickú scénu. 

 

Ak sa chcete vyhnúť spoilerom, ďalej čítať neodporúčame. Doug Jones sa pre The Hollywood Reporter okrem iného rozhovoril  aj o bizarnom sexe na plátne, ktorého bol ako rybie monštrum pochopiteľne priamym účastníkom. Jones s del Torom spolupracoval aj v minulosti, keď svárnil Abea Sapiena v oboch snímkach o Hellboyovi a objavil sa v Pan's Labyrinth a Crimson Peak. Napriek ich skvelému pracovnému vzťahu mal del Toro údajne váhať s naverbovaním Jonesa pre The Shape of Water. Mal na to svoj dôvod.

 

„Del Toro váhal, keď sa chcel o filme rozprávať, tak som sa ho spýtal kde je problém. Povedal: 'Viem, že si dobrý katolícky chlapec, tak sa chcem ujistiť, že budeš OK s hraním tejto úlohy.' Spýtal som sa, čo také by mohlo byť problémom a on na to: 'Je tam sex.' (Smiech). Chcel som vedieť prečo je tentoraz nutná úplná nahota. Guillermo začal hovoriť o tvorovi z Black Lagoon, Frankensteinovi a ďalších klasických monster filmov, vďaka ktorým si obľúbil filmové monštrá. Tieto postavy mali často svoje romantické dejové linky a vzťahy, ktoré sa v tomto ohľade na plátne nikdy nedotiahli do úplného konca. Guillermo mi povedal, že tentoraz sa monštrum s dievčaťom naozaj aj vyspí. (Smiech).“

 

Del Torova nádherná romanca The Shape of Water ukrýva šokujúcu sexuálnu scénu človeka so záhadným tvorom

 

Inými slovami, Jonesovo vodné monštrum a nemá Sally Hawkins majú vo filme erotickú scénu. Možno to znie čudne, no marketingová kampaň vzájomnú romancu už aj tak silno naznačovala a ak je niekto kto niečo podobné dokáže dotiahnuť do úspešného konca, je to práve del Toro. My sme mali možnosť The Shape of Water vidieť v Benátkach a režisér odviedol skvelú prácu. Nová del Torova snímka je už teraz veľkým favoritom pre oscarovú nomináciu za najlepší film a ďalšie kategórie vrátane strihu, réžie, sound designu, kostýmov či hereckého ocenenia pre Hawkins. Svetová premiéra nás čaká 8. decembra 2017.

Ohodnoť článok
9