Dlhoročný vysnívaný projekt Terryho Gilliama s názvom The Man Who Killed Don Quixote patrí k tým, ktoré by sme s pokojným svedomím mohli označiť titulom "prekliaty". Režisér sa film inšpirovaný Cervantesovým románom pokúšal sfilmovať v roku 1998. Vtedy si hlavné úlohy mali zahrať Jean Rochefort (ten sa dokonca kvôli tejto role naučil po anglicky) a Johnny Depp. Nakrúcanie však sprevádzala jedna katastrofa za druhou. Zdravotné problémy Rocheforta, výkyvy počasia... Napokon sa nakrúcalo len šesť dní a z celej tejto tortúry vznikol aj vynikajúci dokument Stratený v La Mancha z roku 2002.

 

Terry Gilliam nakrútil svoj životný projekt The Man Who Killed Don Quixote s Adamom Driverom a Jonathanom Pryceom. Kedy ho uvidíme v kinách?

 

Medzi rokmi 2005 až 2015 sa Gilliam opakovane snažil Dona Quijota vzkriesiť, napokon však bol kvôli rozpočtu nútený upustiť od niektorých nákladných scén. V pôvodnom scenári sa postava Johnnyho Deppa prepadla v čase priamo do éry Dona Quijota, z čoho vyplývalo množstvo komických situácii. Tento prvok však v súčasnom filme nebude prítomný. The Man Who Killed Don Quixote sa však v tomto roku konečne podarilo zrealizovať, režisér sa teda môže vrhnúť na post-produkciu. Gilliamovu snahu treba oceniť a my budeme dúfať, že po rokoch čakania dostaneme skutočnú pecku.

 

Tentokrát v hlavných úlohách uvidíme Jonathana Prycea (Game of Thrones), Adama Drivera (Star Wars: Force Awakens) a Stellana Skarsgårda (Popoluška). Francúzsky distribútor AlloCine už oznámil, že vo Francúzsku snímka vstúpi do kín v máji (květen) 2018. Práva pre americký trh vlastní Amazon Studios, to však zatiaľ ešte dátum premiéry neoznámilo.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: screenrant.com