Najnovšia marvelovka Thor: Ragnarok pod režisérskym dohľadom talentovaného Taiku Waititiho (What We Do in the Shadows, Hunt for Wilderpeople) k nám dorazí už túto jeseň, a iste nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že ide o jednu z najočakávanejších komiksoviek (spolu s Justice League) tohto roku. Kritici už snímku videli, a ako správne tušíte, svoje dojmy si nenechali pre seba. Na oficiálne recenzie si ešte budeme musieť počkať, poďme si ale preklepnúť spomínané čerstvé prvé dojmy.

 

Prvé ohlasy na Thor: Ragnarok sľubujú najzábavnejšiu marvelovku plnú skvelých postáv a výbornej atmosféry

 

Jenna Busch sa vyjadrila, že Thor: Ragnarok je absolútna bomba, navyše neuveriteľne zábavná. Germain Lussier podotkol: „Thor: Ragnarok je proste skvelá zábava od začiatku do konca. Pochválil aj akciu a herecké výkony. Steven Weintraub napísal, že Taika Waititi urobil „úžasnú prácu. Film je plný jeho typického humoru. Smial som sa od začiatku do konca.“ Dodal tiež, že snímka obsahuje niekoľko prekvapení a pravdepodobne zatiaľ najvtipnejšiu scénu v celom Marvel univerze. Kevin Polowy nového Thora zhrnul nasledovne: „Je zábavný, podivný, retro a ohromujúci. Som rád, že Marvel nechal Waititiho urobiť film v jeho typickom štýle. Jim Vejvoda bol tiež spokojný, Ragnarok je podľa neho najlepším filmom o Thorovi, hoci dodal, že úplnému nadšeniu neprepadol.

 

Prvé ohlasy na Thor: Ragnarok sľubujú najzábavnejšiu marvelovku plnú skvelých postáv a výbornej atmosféry

 

Scott Mendelson poznamenal, že Ragnarok je proste klasicky solídna MCU sranda. „Skvelá hudba, Blanchett je úžasná, vyzerá to ako videohra z 80. rokov.“ Kara Warner napísala, že Ragnarok je tak vtipný, až je to miestami neúnosné (ale v dobrom, samozrejme). Cate Blanchett si údajne kradne každú scénu pre seba, ale nezaostáva ani Jeff Goldblum. Peter Sciretta dodal: „Ragnarok je jeden z najvtipnejších filmov Marvelu a bezpochyby najlepší Thor.“ Pochválil tiež hudbu Marka Mothersbaugha.

 

Eric Eisenberg súhlasne pritakáva a dodáva, že okrem Blanchett a Goldbluma na plátne žiari aj Hulk. Haleigh Foutch pochválila všetky postavy, špeciálne ale Tessu Thompson, ktorá si zahrala Valkyriu. Súhlasil aj Gregory Ellwood: „Tessa Thompson je v Ragnarok to najlepšie. Dúfam, že sa z nej raz stane nový Avenger.“ Podotkol však, že film samotný môže na niektorých divákov pôsobiť polarizujúco a rozhodne nie tak zábavne. Ako dodal, občas mal pocit, že je jediný v sále, ktorý sa smeje.

 

Prvé ohlasy na Thor: Ragnarok sľubujú najzábavnejšiu marvelovku plnú skvelých postáv a výbornej atmosféry

 

Zdá sa teda, že sa môžeme pripraviť na skvele nakrútený a hlavne mimoriadne zábavný kúsok. Taika Waititi očividne ani v hollywoodskej mašinérii nestratil svoj špecifický rukopis, čo je len a len dobre. V ohlasoch sa chváli aj akcia, ale zdá sa, že Thor: Ragnarok bude stavať hlavne na atmosfére, skvelých postavách a humore. Podľa prvých ohlasov je ale jasné, že Marvel ani tentokrát neprehrá. V slovenských kinách si nového Thora vychutnáme 2. novembra (listopad) 2017.

Ohodnoť článok
64
Zdroj: comingsoon.net