Už len pár dní nás delí od vypustenia 2. série Stranger Things. Netflix bude mať na Halloween slušné čísla sledovanosti a my sa nemôžeme čudovať. Seriál sa stal celosvetovým fenoménom už v prvej sérii a nikomu nemusíme vysvetľovať prečo. Len dúfame, že v druhej sérii už neuvidíme toľko priamych narážok na 80. či 90. roky a ich tvorcov. Radi by sme videli tvorcov vydať sa aj vlastnou cestou a nechať nás v nemom úžase na originálnej báze. Na 2. sériu sa nesmierne tešíme a nič na tom nemení ani dnešný finálny trailer. Bude to pecka, že? 

 


Napriek tomu, že sme boli v Stranger Things spočiatku zvyknutí na neskrývané zlo v podobe hrozivého Demogorgona, druhá sezóna má mať k veci odlišný prístup. Ross Duffersa po boku svojho brata Matta, vyjadril k téme nasledovne: „Podstatou je nedať všetkým to čo si myslia, že chcú. Pretože si nemyslím, že ľudia skutočne vedia, čo chcú. Skrývanie monštier môže byť omnoho efektívnejšie, ako ich vidieť naživo, takže ich obmedzenie môže byť pre dobro veci. Hovoriť o nich veľa nemôžem, ale sú skvelé.Tvorcovia teda vychádzajú z myšlienky H.P. Lovecrafta, ktorou sa inšpiroval aj samotný Stephen King - a to, že strach z neznámeho je často silnejší než očitá hrozba.

 

Finálny trailer pre Stranger Things láka na mysteriózne a strašidelné prostredie mestečka Hawkins. To zažije oveľa väčší teror než minule

 

Na otázku, či sa vráti do seriálu aj postava Barb, Matt odpovedal, že k žiadnemu vzkrieseniu jednoznačne nedôjde. Pochopiteľne ale počítajte s návratom Millie Bobby Brown a s jej tajomnou postavou Eleven, s Finnom Wolfhardom v role odvážneho Mikea Wheelera, s Gatenom Matarazzom alias Dustinom Hendersonom a s Calebom McLaughlinom ako miestami vystrašeným Lucasom Sinclairom. Konečne však bude viac na scéne aj Noah Schnapp ako stratený Will Byers. Samozrejme ale uvidíme aj Willovou matku Joyce Byers, ktorú si opätovne zahrá Winona Ryder, ďalej rátame so šerifom Jimom Hopperom alias Davidom Harbourom a návrat do druhej sezóny hlási aj Natalia Dyer ako Mikeova sestra Nancy Wheeler, Joe Keery s postavou jej nápadníka Stevea Haringtona a v neposlednom rade Charlie Heaton ako Jonathan Byers.


Čo sa nových postáv týka, Sean Astin (Sam z Pána prsteňov) si zahrá Boba, novú lásku Joyce (Willova matka) zo strednej školy. Na scéne sa ukáže aj súrodenecká dvojica Billy (Dacre Montgomery) a Max (Sadie Sink). Zatiaľ čo prvý menovaný bude mať na našich hrdinov spád, slečna menom Max zaujme Dustina a Lucasa. Jim Hoper bude mať zase plné ruky práce so spoluprácou s vládou a taktiež s udržaním tajomstiev o udalostiach, ktoré sa v mestečku Hawkins udiali. Zaujímavé je aj vyhlásenie herca Gatena Matarazza (Dustin), ktorý má mať v druhej sérii silné puto s akýmsi maznáčikom, ktorý nie je z tejto dimenzie ani planéty.

 

Kto vlastne bude v druhej sérii záporák namiesto Demogorgona? Obrovské monštrum sme zatiaľ mohli vidieť len v náznakoch, čo je ale vôbec zač?

 

Finálny trailer pre Stranger Things láka na mysteriózne a strašidelné prostredie mestečka Hawkins. To zažije oveľa väčší teror než minule 

Matt Duffer sa na nedávno na margo obludy vyjadril, rovnako ponúkol aj porovnanie s prvou sériou: „Demogorgonom sme odkazovali hlavne na Čeľuste. Demogorgon bol žralok a druhá dimenzia bola akoby pod vodou. Takže teraz tu máme niečo viac vnímajúce, a to je tá veľká vec na oblohe. Dodal, že pri tvorbe sa inšpirovali hlavne dielom slávneho hororového spisovateľa H. P. Lovecrafta„Je to taký lovecraftovský typ, inter-dimenzionálna bytosť, ktorá sa vymyká ľudskému chápaniu. Zámerne nechceme prezrádzať viac o tom, čo to vlastne je a aké sú zámery tej bytosti.“

 

Predstaviteľ Willa Noah Schnapp tiež dodal, že v druhej sérii budeme svedkami toho, ako sa na jeho postave podpísal pobyt v Upside Down, a ako ho to zmenilo. „Nikto nikdy niečím podobným neprešiel. Takže Will je zmätený, má strach a snaží sa s tým všetkým vyrovnať.“ Všetkých 9 epizód sa dočkáme 27. októbra 2017. 

 

Na záver tu máme aj pár technických drobností, ktoré potešia mnohých z vás. Dve epizódy bude režírovať Andrew Stanton, ktorý ma na svedomí Pixarovky, ako napríklad Wall-E, Hľadá sa Dory a Nemo či Život chrobáka. Aby sme to mali chronologicky:


Epizóda 1 a 2 - bratia Dufferovci
Epizóda 3 a 4 - Shawn Levy
Epizóda 5 a 6 - Andrew Stanton
Epizóda 7 - Rebecca Thomas (Electrick Children

Epizóda 8 - bratia Dufferovci
Epizóda 9 - bratia Dufferovci

 

 

Finálny trailer pre Stranger Things láka na mysteriózne a strašidelné prostredie mestečka Hawkins. To zažije oveľa väčší teror než minuleFinálny trailer pre Stranger Things láka na mysteriózne a strašidelné prostredie mestečka Hawkins. To zažije oveľa väčší teror než minule

Ohodnoť článok
10
Zdroj: collider.com
Foto: Netflix