Obsadenie filmu Green Book naberá na sile. Režírovať bude Peter Farrelly (Blbý a blbší, Niečo na tej Mary je), ktorý postaral aj o scenár. V hlavných úlohách sa predstavia nominant na Oscara Viggo Mortensen (Pán prsteňov), držiteľ tejto zlatej sošky Mahershala Ali (Moonlight, House of Cards) a pánov doplní herečka nominovaná na cenu Emmy, Linda Cardellini (Avengers: Age of Ultron, The Founder). 

 

Výtlačok knihy The Negro Motorist Green Book z roku 1940

Dráma Green Book s Viggom Mortensenom a oscarovým Mahershalom Alim rozpovie príbeh pianistu na turné po juhu USA v 60. rokoch

 

Snímka sa zakladá na skutočných udalostiach a bude rozprávať príbeh Američana s talianskymi koreňmi menom Tony Lip (pravdepodobne Mortensen). Tonyho vyhodili zo školy keď mal zhruba 13 rokov, a tak sa z neho stal vrátnik. V roku 1962 prišiel zlom v jeho živote, keď bol poverený robiť osobného šoféra Dr. Donovi Shirleymu (Mahershala Ali), jednému z najlepších jazzových pianistov na svete. Tony mal byť jeho osobným šoférom počas koncertného turné od New Yorku až po juh USA, kde v tej dobe vládlo obdobie pred zavedením občianskych práv.

 

Keďže Dr. Shirley bol čiernej farby pleti, musel sa spoľahnúť na takzvaný "Negro Motorist Green Book", čo bola čosi ako príručka určená pre občanov čiernej pleti, ktorá im radila ako sa vyhnúť problémom pri cestovaní, respektíve ponúkala mapu miest, kde boli vítaní. Dvojica pozostávajúca zo šoféra a jazzového muzikanta musela čeliť rasizmu a šikane, no niekedy aj nečakanej dávke ľudskosti. 

 

Režisér Farelly vyjadril svoje nadšenie nad hereckým ansámblom, akým disponuje jeho najnovší projekt. Green Book bude produkovať spoločnosť Participant Media prostredníctvom korporácie Amblin Partners (ich dcérskou spoločnosťou je napríklad štúdio DreamWorks). Motív snímky znie zaujímavo, herecké obsadenie je na jednotku, akurát tá réžia mohla byť lepšia. Čo hovoríte na projekt vy? 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net, Netflix / Focus Features, wikipedia.org