Spoločnosť Netflix oficiálne ohlásila, že sa môžme tešiť na návrat do mestečka Hawkins v 3. sérii Stranger Things. Po finálnej epizóde druhej série sa pre fanúšikov naskytlo mnoho nezodpovedaných otázok. Čo bude ďalej s deťmi z Hawkins? Dá sa veriť Dr. Owenovi? Chystá Mind Flayer návrat z Upside Down? Bude niečo medzi Hopperom a Joyce? O čom bola epizóda 7? Pár otázok zodpovedali producenti seriálu Shawn Levy a Dan Cohen a niečo pridali aj showrunneri bratia Dufferovci.

 

„Prvé stránky scenára sa začínajú zapĺňať a Dufferovci už pracujú na tom, aby dali fanúšikom to, čo na seriáli milujú. Čaká nás ďalší časový posun, pretože nechceme robiť z hercov stále deti, keď v skutočnosti je ich vek iný. Deti budú pokračovať na strednej škole a aj preto budeme robiť casting na nových učiteľov. Ďalšou vecou je, že štáb, herci a celý svet chcú pokračovanie romániku medzi pani Wheelerovou a Billym. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.“ povedal Cohen.

 

Netflix dal oficiálne zelenú 3. sérii Stranger Things. Čo o nej prezradili bratia Dufferovci?

Ross Duffer sa tiež vyjadril k mnohým otázkam divákov. „Epizóda 7, ktorá je celá o Eleven, bola naším najväčším riskom. A my budeme riskovať aj naďalej, pretože nechceme, aby iba nakoniec stále všetkých zachraňovala. Chceme, aby bola ako Luke Skywalker, aby išla do sveta a zisťovala o sebe viac.

 

Ďalšia vec, ktorú potvrdil Levy je, že Dr. Brenner (Matthew Modline) je nažive a Eleven nie je jediná. Sú aj ostatné "čísla" a vyzerá to, že ich uvidíme práve v 3. sérii. „Laboratórium je zatvorené nadobro a takisto v budúcnosti opustíme Hawkins,“ podotkol Levy. Podľa tvorcov ešte nepovedal posledné slovo ani samotný Mind Flayer. „Jednoznačne sme videli, že keď Willa opustí ten tieňový oblak - voláme ho aj častice zla -, tak časť z neho nezostane v Upside Down, ale v našom svete,“ poznamenal Levy. „A možno to je problém, s ktorým sa budú hrdinovia musieť vysporiadať...“

 

Stranger Things získalo tento rok 18 nominácií na ceny Emmy a vyhralo 5. Seriál taktiež získal mnoho ďalších ocenení či nominácií, vrátane tých na SAG Awards či Zlaté glóbusy. Spolu s prvou sériou je seriál jedným z najlepšie hodnotených diel na stránke Rotten Tomatoes (druhá séria si od odniesla hodnotenie 94% a priemerný rating 7.81). 

Ohodnoť článok
204
Zdroj: collider.com