Filmy

Ridley Scott chce dať v pokračovaní Alien: Covenant zbohom Votrelcom. Zaujímajú ho skôr nástrahy umelej inteligencie

Scott chce dať svojej prequelovej ságe nové smerovanie.

5. december 2017, 18:06
zdroj: 20th Century Fox
5. december 2017, 18:06

Hoci si Alien: Covenant po finančnej a často ani po kritickej stránke neviedol práve najlepšie, Ridley Scott si je istý, že nám doručí jeho pokračovanie. Ako však Ridley už naznačoval, tentokrát sa nebude tak veľmi zaujímať o Xenomorphov a Inžinierov, ale skôr o nástrahy umelej inteligencie, vo filme reprezentovanej androidom Davidom (Michael Fassbender).

 

Ridley Scott chce dať v pokračovaní Alien: Covenant zbohom Votrelcom. Zaujímajú ho skôr nástrahy umelej inteligencie

 

„Spravíme ďalší diel,“ povedal Scott. Myslím, že sa musíme hlavne odpútať od tých votreleckých elementov. Ľudia hovoria 'Potrebujete viac Votrelcov, aby viac útočili na tváre a aby sa drali ľuďom z hrude'. Veľa z toho som teda vložil do Covenant a dobre sa to tam hodilo. Ale myslím si, že keď chcete pokračovať, musíte sa presunúť k inému motívu, ktorý je zaujímavejší. Myslím, že AI (umelá inteligencia) sa stáva omnoho nebezpečnejšou a tým pádom zaujímavejšou.

 

Ťažko povedať, či je práve toto správna cesta, akou viesť prequelovú ságu. Nezostáva nám nič iné, len čakať, s čím Ridley Scott príde. Snáď v tretej časti konečne dokáže doručiť film, s ktorým budú spokojní diváci aj kritici. Myslíte, že je dobre, že sa Scott chce zbaviť Xenomorphov?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 3 komentáre
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Pomsta z lesa6. december 2017, 18:28

Ja sa osobne veľmi teším na túto líniu tak ako bolo naznačené v týchto filmoch. Votrelec bol a aj je desivý vo filmoch ktoré sa ho týkali, ale pre mňa boli a sú divní (desiví) aj androidi(Ash, Bischop) a ja som rád že sa odkrýva ich zvrátenosť. A David je len začiatok veď Android v Alien je ešte novším modelom ako David v Prípade/Covenant

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
DarthPunchline6. december 2017, 14:14

ešte nech nezabudne dodať do filmu astronautom ktorí sú vycvičení na cestu vesmírom ale chýba im akékoľvek logické uvažovanie a správajú sa zodpovedne jak malé batoľatá

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Eatworld5. december 2017, 18:33

to snad tento senilny dedo nemysli vazne..preboha nech uz prestane pochovavat vlastnu znacku..

0 Odpovedať · Nahlásiť