Filmy

Ridley Scott chce dať v pokračovaní Alien: Covenant zbohom Votrelcom. Zaujímajú ho skôr nástrahy umelej inteligencie

Scott chce dať svojej prequelovej ságe nové smerovanie.

5. december 2017, 18:06
zdroj: 20th Century Fox
5. december 2017, 18:06

Hoci si Alien: Covenant po finančnej a často ani po kritickej stránke neviedol práve najlepšie, Ridley Scott si je istý, že nám doručí jeho pokračovanie. Ako však Ridley už naznačoval, tentokrát sa nebude tak veľmi zaujímať o Xenomorphov a Inžinierov, ale skôr o nástrahy umelej inteligencie, vo filme reprezentovanej androidom Davidom (Michael Fassbender).

 

Ridley Scott chce dať v pokračovaní Alien: Covenant zbohom Votrelcom. Zaujímajú ho skôr nástrahy umelej inteligencie

 

„Spravíme ďalší diel,“ povedal Scott. Myslím, že sa musíme hlavne odpútať od tých votreleckých elementov. Ľudia hovoria 'Potrebujete viac Votrelcov, aby viac útočili na tváre a aby sa drali ľuďom z hrude'. Veľa z toho som teda vložil do Covenant a dobre sa to tam hodilo. Ale myslím si, že keď chcete pokračovať, musíte sa presunúť k inému motívu, ktorý je zaujímavejší. Myslím, že AI (umelá inteligencia) sa stáva omnoho nebezpečnejšou a tým pádom zaujímavejšou.

 

Ťažko povedať, či je práve toto správna cesta, akou viesť prequelovú ságu. Nezostáva nám nič iné, len čakať, s čím Ridley Scott príde. Snáď v tretej časti konečne dokáže doručiť film, s ktorým budú spokojní diváci aj kritici. Myslíte, že je dobre, že sa Scott chce zbaviť Xenomorphov?

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.